Andrzej Duda nie będzie jednak prezydentem? Szanse znikome, ale Platforma Obywatelska walczy

Państwo dołącz do dyskusji (161) 15.07.2020
Andrzej Duda nie będzie jednak prezydentem? Szanse znikome, ale Platforma Obywatelska walczy

Dominika Kłosińska

Poseł KO Cezary Tomczyk na konferencji prasowej poinformował, że jako sztab Rafała Trzaskowskiego przygotowują protest wyborczy do Sądu Najwyższego. 

Jak przekazał poseł, w niektórych komisjach możliwości głosowania pozostawiały wiele do życzenia. Takie problemy występowały głównie w miejscowościach turystycznych, gdzie oprócz mieszkańców chcieli głosować urlopowicze. Brakowało kart, zdarzały się też sytuacje, że nie każdy został dopuszczony do oddania głosu, pomimo posiadania zaświadczenia o prawie do głosowania w dowolnym miejscu.

Niestety, oprócz kłopotów w wakacyjnych kurortach, pojawiło się też dużo problemów dla tych, którzy chcieli głosować za granicą. Część wyborców nie mogła się w ogóle zarejestrować, część nie dostała pakietów wyborczych lub dostała pakiety za późno. Te kłopoty nie pozwalały na zagłosowanie w terminie. To wszystko mogło wpłynąć na wynik wyborów.

TVP promowała Andrzeja Dudę

W poniedziałkowym wydaniu wiadomości wyemitowano materiał który nosił tytuł „Medialny atak na prezydenta Dudę”. Przedstawiony materiał przekonywał,  że to Andrzej Duda podczas swojej kampanii wyborczej mierzył się z atakiem ze strony opozycyjnych mediów. Uważam, że prezydent Duda wcale nie ucierpiał, przez nagonkę mediów. Jeżeli cokolwiek mogło negatywnie wpłynąć na kampanię, to własne działania i wypowiedzi Dudy.

W trakcie trwającej konferencji poseł Tomczyk zarzucił TVP manipulacje i uderzanie w kandydata Koalicji Obywatelskiej. Jak w poniedziałek przekazało Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, druga tura wyborów odbyła się prawidłowo. Niestety mimo tego kampania ucierpiała przez wrogość, retorykę nietolerancji i stronniczość mediów publicznych. Sztab Rafała Trzaskowskiego uważa, że kandydat był cały czas ostro atakowany przez Telewizję Publiczną. Można stwierdzić, że debata przed pierwszą turą miała być zorganizowana w taki sposób, by pomóc Andrzejowi Dudzie a zaszkodzić Trzaskowskiemu.

Poseł PO stwierdził iż „wybory to było zderzenie kandydata z państwem PiS i propagandą, a „Władimir Putin mógłby się od TVP uczyć”. Poseł PO ocenił też, że wybory prezydenckie „wygrał Jacek Kurski”.

Stworzono stronę internetową do składania protestów wyborczych

Tomczyk i Barbara Nowicka zaprezentowali stronę do składania protestów wyborczych, protestwyborczy2020.pl. Jednocześnie poinformowano, iż na stronie są wszystkie potrzebne instrukcje i poradniki pomagające złożyć protest. Jak mówi Nowicka

Jesteśmy po wyjątkowych wyborach, wyborach, w których różnica między kandydatami była bardzo niewielka, a wątpliwości co do prawdziwości, uczciwości przebiegu wyborów było bardzo dużo. Dostajemy sygnały o różnego rodzaju nieprawidłowościach w komisjach krajowych i zagranicznych. Tak też przewidywaliśmy – powiedziała Nowacka. – Wychodząc naprzeciw gniewowi społecznemu, proponujemy działania na rzecz kontroli i uczciwości wyborów, i protestów wyborczych

Przypominamy, że protesty wyborcze można wnosić do SN w ciągu trzech dni od dnia podania oficjalnych wyników wyborów prezydenckich przez PKW. Termin ten upływa w czwartek o północy.

161 odpowiedzi na “Andrzej Duda nie będzie jednak prezydentem? Szanse znikome, ale Platforma Obywatelska walczy”

 1. Niech się wreszcie pogodzą z tym że „nie jesteśmy pisem” to nie program i zaczną odrabiać lekcje przed kolejnymi wyborami. Trzaskowskiemu brakuje pół miliona głosów, nawet jeśli były nieprawidłowości to nie zbierze się z tego tyle głosów.

  • Może by zebrał,może nie – nieprawidłowości warto nagłaśniać bo jak będzie źle zawsze to podkopuje legitymizacje PiSowskiej władzy i ich ustaw. Ale pogodzić się z tym,że to nie jest program i odrobić lekcję mogli by spróbować… Osobiście uważam,że podobnie jak większość PiSiorów za których myśli Kaczka Kałowcy są na to by się czegokolwiek nauczyć w większości za głupi – za nich myślał Tusk,a ten poszedł do Unioparlamentu i nie wraca…

   • Ale socjal to nie musi być bezmyślne rozdawanie pieniędzy na podstawie idiotycznego kryterium. Socjal to może być gwarantowane miejsce w żłobku, socjal to może być zniesienie limitów w kontraktach NFZ, dzięki czemu znikną kolejki do specjalistów i na zabiegi, wreszcie socjalem może być podniesienie kwoty wolnej od podatku. Paradoksalnie wprowadzenie kryterium dochodowego do 500+ może sprawić, że wyborcy pis przejdą na stronę tego, kto to zaproponuje bo osoby zamożne przestaną otrzymywać świadczenie, bez którego świetnie sobie radziły (i i tak na pis nie głosowały) a jednocześnie nie zabierze go tym, którzy dali się nim przekupić (później oczywiście można dokręcać śrubę i zmniejszać to kryterium, ale inflacja zrobi to lepiej więc po co).

    • Masz rację w jednym i sam to od zawsze mówię że pomoc Państwa w wychowaniu dzieci (500+ , 300+ i inne) powinna być świadczeniem z którego korzysta dziecko a rodzic , opiekun nie płaci lub płaci symbolicznie, nie byłoby sytuacji że np. jeden laptop na kilka dzieci gdyby w ramach pomocy dziecko otrzymywało laptop i e-podręczniki i e-ćwiczenia ze szkolnym internetem.
     Rzecz w tym by te świadczenia zlikwidować skoro nie działają i nie dają efektu (potwierdzają to oficjalne dane GUS) , a środki przeznaczyć na Fundusz Rezerwy Demograficznej na wypłaty w przyszłości, a nie jak teraz jeszcze go wespół z Funduszem Solidarnościowym ( Niepełnosprawni- dedykowany im fundusz pomocy) okradać na wypłatę tzw 13 emerytur.
     Na utrzymanie siebie i dzieci masz zarobić i jakakolwiek pomoc nie powinna być potrzebna, a pomoc w postaci zasiłków/świadczeń tylko dla osób którym życie podłożyło nogę na życiowym zakręcie czyli w przypadkach niezależnych od nich (losowych), jak np. niepełnosprawność, samotne rodzicielstwo ( ale te faktycznie samotne, a nie ze stałym partnerem który znika na czas wizyty pracownika socjalnego, a ludzie wiedzą i widzą, utrata pracy, ale nie za wódę i leserstwo, czy „2 lewe ręce” do pracy.

     Pomoc ma pomóc przetrwać, podnieść się i zacząć od nowa, a nie uzależniać od pomocy, demotywować do podjęcia wysiłku naprawy/poprawy sytuacji życiowej, czy wręcz być utrzymaniem na koszt społeczeństwa (podatników)

    • Po co kwota wolna od podatku ludziom, którzy nie pracują albo pracują na czarno i podatku nie płacą. Oni chcą konkretu czyli kasy.

 2. Sztab Duda też powinien wnieść skargę na TVN-PO za obrażanie i obrażanie Prezydenta AD, TVN-PO to stacja ktorej nie powinno się tolerować

 3. Cieszę się, że już mnie oceniłeś. A wygląda na to, że zagłosowaliśmy na tego samego kandydata w drugiej turze.

  Ale spoko, rozumiem, że potrafisz tylko rzucać oskarżeniami, ale nie potrafisz ich poprzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *