Multisport? Passé. Pakiet medyczny? Przecież to ma każdy. Możliwość rozwoju w wybranym przez pracownika kierunku to klucz do przyciągnięcia go do firmy

Lokowanie produktu Praca Dołącz do dyskusji (139)
Multisport? Passé. Pakiet medyczny? Przecież to ma każdy. Możliwość rozwoju w wybranym przez pracownika kierunku to klucz do przyciągnięcia go do firmy

W jaki sposób można zachęcić pracownika do przejścia do twojej firmy? Wysokie wynagrodzenie? Budżet nie jest z gumy. Karta Multisport? To już dawno jest passé. Pakiet medyczny? A to ktoś jeszcze tego nie daje? Wcale nie jest tak łatwo wyróżnić się na tle konkurencji. Dlatego tym bardziej warto zainteresować się propozycją przygotowaną przez strefakursow.pl.

Rynek pracownika to dla wielu z nas sytuacja do tej pory niespotykana. Tymczasem wskaźniki gospodarcze są w tej kwestii zdecydowane – spadające bezrobocie, wzrastające wynagrodzenia i rozwój gospodarczy na dobre zagościły w naszym nadwiślańskim kraju. To niesie za sobą określone konsekwencje, a mianowicie pracodawcy już nie są panami losu. Do tej pory królowało podejście, które można opisać dość brutalnym stwierdzeniem „Nie podoba się? No to żegnam – na twoje miejsce mam 10 takich„. Z uśmiechem na twarzy przyjmujemy słowa starszego pokolenia, które lubi przypominać, że kiedyś to człowiek pracował i się cieszył, że robota była. W drugiej dekadzie XXI wieku to pracodawca musi się postarać o dobrego pracownika.

Oczywiście, taka zmiana nie dokonuje się w ciągu miesiąca. To długotrwały proces, który jest uzależniony od bardzo wielu czynników. W niektórych branżach już od dawna jest faktem, a w innych, nazwijmy je tradycyjnymi, dopiero raczkuje. Jednak nawet największy ignorant nie może nie zauważyć postępujących zmian. Nawet kariera w Lidlu wiąże się z benefitami pracowniczymi, a więc rzeczami, które wydawały się zarezerwowane dla korporacji. Nie mówiąc już o tym, że staż w Lidlu jest bardziej atrakcyjny niż niejedna oferta pracy na rynku.

Benefity pracownicze strefakursow.pl pozwolą wyróżnić się z tłumu takich samych ofert pracy

Skoro pracodawca musi się wysilić, aby zachęcić pracownika do podjęcia zatrudnienia właśnie w jego firmie, warto dać mu odpowiednie możliwości. Do rzadkości należą oferty pracy, w których obok atrakcyjnego wynagrodzenia, nie znajdziemy dodatkowych benefitów pracowniczych. Do standardów należą karty Multisport czy prywatna opieka medyczna. Równie często znajdziemy ubezpieczenie na życie, bony świąteczne czy okolicznościowe wyprawki dla dzieci. Skoro powyższe śmiało można nazwać standardem, to można zaryzykować stwierdzenie, że nie są czynnikiem decydującym o przyjęciu akurat tej oferty pracy.

I wtedy pojawia się oferta przygotowana przez  strefakursow.pl, cała na biało. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm, które chcą się wyróżniać na tle konkurencji proponowanymi świadczeniami dodatkowymi dla swoich pracowników. Oferta jest bardzo prosta w swoich założeniach i polega na wykupieniu vouchera, który uprawnia do odbioru dowolnego szkolenia oferowanego przez naszego partnera. Cały proces jest maksymalnie uproszczony i ogranicza się do wysłania zaledwie jednego maila z zamówieniem.

  • firma zgłasza zainteresowanie kupna określonej ilości voucherów
  • każdy voucher może być przypisany do 1 użytkownika i uprawnia do odbioru maksymalnie 5 szkoleń
  • czas na wykorzystanie vouchera to 12 miesięcy
  • dostęp do wybranych kursów jest nieograniczony w czasie
  • ukończenie każdego kursu wiąże się z uzyskaniem stosownego certyfikatu

Korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania, nasuwają się same. Dla pracodawcy to przede wszystkim niewielkie ceny voucherów (maksymalnie 150 zł netto), brak konieczności wdrażania zewnętrznego systemu kafeteryjnego i szybkość realizacji. Wszystkie formalności załatwia się jednym mailem. Nie trzeba również wspominać o tak oczywistej korzyści, jaką jest inwestycja w rozwój umiejętności pracowników. To może przełożyć się na wymierne korzyści dla firmy.

Pracownik zyskuje dzięki temu wolność wyboru. To od niego zależy, kiedy i w jaki sposób wykorzysta voucher. Sam wybierze, czy chce podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, czy woli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Nie ma żadnych ograniczeń, które uniemożliwiają programiście ukończenie kursu fotografii. To idealne rozwiązanie dla firm, które poważnie podchodzą do work-life balance. Tu przechodzimy do kolejnego punktu, którym jest tematyka dostępnych kursów.

Programiści, graficy, projektanci i freelancerzy – każdy znajdzie kurs dopasowany do swoich potrzeb

Każdy specjalista znajdzie tu coś dla siebie. Nie da się ukryć, że oferta jest skierowana przede wszystkim do pracowników najprężniej rozwijającej się gałęzi naszej gospodarki, jaką jest polska branża IT. Znajdziemy tu kursy poszczególnych języków programowania (C, C#, C++, czy JavaScript). Znajdziemy tu też kursy WordPress, czy pozycjonowania SEO. Licznie reprezentowane są kursy z innych branż, na przykład dla grafików. Ci z pewnością zainteresują się kursem Photoshopa, Adobe Premiere czy Lightroom. O skorzystaniu z oferty powinny pomyśleć też niektóre urzędy. Informatycy w administracji publicznej z pewnością odetchnęliby z ulgą, gdyby ich znajomi z biura skorzystali z kursu obsługi pakietu biurowego MS Office czy nawet obsługi komputera (na różnych poziomach zaawansowania). Świetną propozycją jest też kurs prawo dla freelancera, który jest fantastycznym uzupełnieniem kursów specjalistycznych dostępnych w ofercie.

Szeroka gama dostępnych kursów sprawia, że benefity pracownicze strefakursow.pl mogą być z powodzeniem wykorzystywane w praktycznie każdej branży. Każdy pracownik znajdzie interesujący go temat i z pewnością doceni taką formę podnoszenia swoich kwalifikacji.