Blokady samochodowe, jakich jeszcze nie widzieliście

Gorące tematy Moto Dołącz do dyskusji (182)
Blokady samochodowe, jakich jeszcze nie widzieliście

Nowe blokady samochodowe mogą spodobać się naszym funkcjonariuszom, ale nie kierowcom.

Czy byliście wkurzeni kiedykolwiek na kogoś, kto źle zaparkował, zablokował wyjazd, chodnik, przejście? Ilu takich kierowców spotkała kara? Ile blokad na kołach ominęło niektórych, bo albo nie zauważyli ich strażnicy, nie mieli już blokad, albo nie dało się ich zamontować, bo koła były za duże? Nowy pomysł na blokady samochodowe może to zmienić.

Przyznam, że tylko raz zdarzyło mi się mieć zamontowaną blokadę na kole samochodu. Przez zwykłe gapiostwo nie zauważyłem, że pewnego dnia ulica, na której parkowałem, została oznakowana na ten jeden dzień tak, że nie można tam było zatrzymać na dłużej samochodu. Kilkadziesiąt złotych mandatu i pouczenie poskutkowały – już nigdy nie wlepiono mi mandatu za złe parkowanie.

Nie raz widziałem też strażników miejskich w akcji, gdy montowały lub zdejmowały blokady z kół samochodów poustawianych czasem tak, że nie dało się przejść po chodniku lub przejechać samochodem. Byłem też świadkiem tego, że nie mogli zamontować blokady na jakiejś terenówce lub SUVie z ogromnymi kołami, a także w przypadkach, gdy skończyły im się one, bo w samochodzie służbowym nie mieściło ich się zbyt wiele.

Nowy pomysł na blokady może to całkowicie zmienić. Firma Bernacle wymyśliła blokady samochodowe na… szyby! Płaskie, dwuczęściowe moduły z zamkiem szyfrowym po rozłożeniu przysysa się do przedniej szyby pojazdu, co uniemożliwia użytkowanie samochodu. Nie zabierają za dużo miejsca i są na tyle uniwersalne, że zamontować je można na większości pojazdów, nawet zupełnie dużych. Można by obejść tę blokadę wystawiając głowę przez boczną szybę, ale po ruszeniu pojazdu włączy się wbudowany w blokadę alarm. Uaktywni się on także, gdy ktoś będzie próbował ją zdezaktywować, zdemontować lub wpisywać kody losowo.

Takie blokady samochodowe zmieszczą się w dużej ilości nawet w małych samochodach patrolowych, a nawet na rowerze, jeśli funkcjonariusz będzie takowym się poruszał. Co ciekawe, producent przewiduje, że kierowca sam będzie mógł ją zdjąć, gdy opłaci stosowny mandat i skontaktuje się ze strażą miejską. Wysyłając potwierdzenie przelewu, może otrzymać kod, który uwolni samochód od blokady, którą musi jednak dostarczyć osobiście do wyznaczonego punktu.

Jeśli masz problemy związane z ruchem drogowym, wypadkami, ubezpieczeniem komunikacyjnym, a także wszelkimi innymi sytuacjami, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Źródło: facebook.com/barnacleparking