Uważajcie na Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji, który wzywa do zapłaty abonamentu RTV

Gorące tematy Państwo Dołącz do dyskusji (455)
Uważajcie na Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji, który wzywa do zapłaty abonamentu RTV

Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

Piszemy ostatnio co jakiś czas o zmianie abonamentu RTV na opłatę audiowizualną i innych pomysłach na uzyskanie pieniędzy od posiadaczy odbiorników RTV. Dodatkowo też poruszaliśmy temat specjalnych wysłanników Poczty Polskiej, którzy mieli sprawdzać, czy ludzie mają w domach telewizory. Teraz objawił się Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizj, który wysyła wezwania do zapłaty.

Opłata audiowizualna za posiadanie telewizora lub radia ciągle wywołują sporo dyskusji. Piszecie, co o tym pomyśle sądzicie i nieliczni wspominają o tym, że jeśli się chce mieć dobrą jakość programów TV i audycji radiowych, do tego bez reklam, to trzeba płacić abonament, niezależnie od tego, jak on się będzie nazywał i jak będzie pobierany. Przykładem są zachodnie kraje, gdzie taka opłata jest pobierana i to w sporej wysokości (w stosunku do zarobków wypada ona całkiem znośnie).

Wspominaliśmy też o tym, że Poczta Polska wysyłała do ludzi wezwania do uiszczenia opłaty abonamentowej za ostatnie 5 lat. Takie pisma trafiły do ponad 27 000 domów. Okazuje się, że ktoś chce na tym nieuczciwie zarobić. Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty z tytułu nieopłaconego abonamentu. To próba wyłudzenia!

Poczta Polska na swojej stronie zamieściła informację, z której wynika, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła bezprawne wezwania do uiszczenia opłaty ewidencyjnej. Jest taka sama próba wyłudzenia, jak ma to miejsce w przypadku firm mających nazwy zbliżone mocno do CEiDG i wysyłające pisma wzywające do opłaty za wpisanie do ich rejestru, a przecież wpis do CEiDG jest darmowy.

centralny-rejestr-radiokomunikacji-telewizji-wezwanie

Uważajcie i nie dajcie się nabrać. Szkoda pieniędzy, lepiej faktycznie byłoby je wpłacić na rzecz TVP i Polskiego Radia.

Jeśli masz problemy związane z opłatami, naciągaczami, oszustami, a także wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.