Deszcz, nieznośny upał, korki, nuda? Oto pięć rzeczy, które ułatwią ci przyjemnie i bezstresowo spędzić wakacje

Lokowanie produktu Prywatność i bezpieczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji
Deszcz, nieznośny upał, korki, nuda? Oto pięć rzeczy, które ułatwią ci przyjemnie i bezstresowo spędzić wakacje

Marzymy o nich przez cały rok, licząc że uda nam się w ich trakcie zapomnieć o codziennych troskach i naładować baterie. Żeby jednak wakacje okazały się idealne i pozbawione stresujących sytuacji, warto odpowiednio się do nich przygotować. A w tym pomaga nam technologia, która potrafi zadziałać jak lekarstwo na nudę, stresujące sytuacje na plaży albo wypadki losowe. Zatem co przyda się na wakacjach?

Co przyda się na wakacjach?

Jeśli wybraliśmy na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku Polskę, musimy liczyć się z tym, że pogoda może być kapryśna. Dlatego warto mieć ze sobą coś, co pozwoli zrelaksować się nawet pomimo aury niezachęcającej do wychodzenia z hotelu. Ważne są też aplikacje pozwalające na szybkie dotarcie do celu – jak wiemy, lato jest czasem sporych korków – ale też na zlokalizowanie naszych najbliższych, jeśli akurat zgubiliby się w tłumie. Poniżej opiszemy wam pięć usług, które podczas wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się pomocne, a czasem wręcz niezbędne.

Warto mieć co oglądać

Choć idealne wakacje to takie spędzone na świeżym powietrzu w pięknym miejscu, to wiemy doskonale że nie zawsze sprzyja temu aura. W deszczowy i zimny dzień – a takie się u nas zdarzają również w lipcu i sierpniu – często jesteśmy zmuszeni do tego, żeby spędzić go w hotelu, pensjonacie czy wynajmowanym przez nas domku. Ale to nie musi oznaczać, że taki dzień musi pójść na zmarnowanie. Od czego przecież mamy serwis VOD, prawda? Jednym z nich jest Polsat Box Go, gdzie wszystkie produkcje możemy oglądać bez reklam w dowolnym miejscu i czasie. W te wakacje do obejrzenia mamy tu między innymi polską komedię romantyczną „To musi być miłość” (dostępną obecnie tylko na tej platformie), wciągającą i osadzoną w greckich plenerach „Córkę” z Olivią Colman, „Ostatni ślad” z Gerardem Butlerem”, „Zupę nic”, „Moonfall” czy głośną „Furiozę”.

Przykładowe filmy z oferty Polsat Box Go.
Przykładowe filmy z oferty Polsat Box Go.

W przypadku Polsat Box Go oferta obejmuje też dostęp do najciekawszych kanałów telewizyjnych. Przecież nie zawsze tam, gdzie będziemy, będzie telewizor – a smartfona czy laptopa zabrać można ze sobą bez kłopotu. W całym serwisie do wyboru będziemy mieli aż 120 kanałów tv. Wtedy też zyskamy dostęp do najgorętszych tytułów filmowych i serialowych. I teraz uwaga, bo to nie wszystko. Dla abonentów sieci Plus (ale też Plush) z umową na 24 miesiące przez najbliższy rok  dostępny będzie Disney+ i to bez opłat! Dzięki temu serwisowi ani dzieci ani ich rodzice nie będą się nudzić nawet w najbardziej ponury dzień. Dzieci z pewnością będą chłonęły filmy i seriale z kolekcji Disneya i Pixara. Każdy dorosły znajdzie coś dla siebie w zakładce Star. Akto  nie znajdzie przyjemności w śledzeniu kolejnych przygód bohaterów ze świata Marvela czy Gwiezdnych Wojen, prawda?

Warto też mieć co poczytać

Wolicie wakacje z książką, a nie filmami czy serialami? Żaden problem, i nie musicie taszczyć ze sobą całej biblioteczki. Od tego jest coraz silniej rozwijający się świat e-booków i audiobooków. Największą ich bazą w Polsce jest obecnie Legimi. Znajdziemy tutaj ponad 75 tysięcy elektronicznych książek w różnych formatach – między innymi pozycje Olgi Tokarczuk, Remigiusza Mroza czy Andrzeja Pilipiuka). Jeśli jesteśmy użytkownikami sieci Plus, bazę Legimi możemy testować przez 30 dni za darmo, a po zakończeniu tego okresu opłata wynosi 19,99 zł miesięcznie za dostęp do wszystkich e-booków, a 34,99 zł/mies. za dostęp do pełnej bazy, ze wszystkimi audiobookami włącznie. Te ostatnie często okazują się bardzo przydatne podczas podróży, szczególnie jeśli staniemy w długim korku.

Nawigacja na wagę złota

A skoro o korkach mowa. Podróż do naszego miejsca docelowego często stanowi bardzo istotną część naszego wyjazdu. Warto zadbać o to, żeby minęła ona bezstresowo i nie zjadła nam nerwów w czasie, który powinien nam je koić. Dlatego warto zadbać o dobrego asystenta, który będzie nas nawigował w trasie. Zdanie się na Google Maps nie zawsze pomaga. Stąd inna propozycja – pakiet Nawigacja Plus. On również może być przez nas testowany przez 30 dni za darmo (potem miesięczna opłata wynosi 12,30 zł), można z niego korzystać również za granicą (tu czas bez opłat to 14 dni). Tylko co takiego ma Nawigacja Plus, co czyni ją bardziej użytecznym narzędziem od innych? Oto kilka przykładów.

Jedną z ciekawszych funkcji jest wyświetlanie propozycji parkingów w najbliższej okolicy celu podróży. Pozwala to ograniczyć stres, który często pojawia się gdy docieramy do miejsca pobytu i, zmęczeni, szukamy na oślep miejsca na zostawienie auta. Nawigacja Plus ma też asystenta pasa ruchu, który z wyprzedzeniem mówi nam jakie pasy są dostępne na danym skrzyżowaniu i w jakich kierunkach można się z nich poruszać. Do tego dochodzą oczywiście bieżące informacje o korkach i trasach alternatywnych, które mogą pozwolić nam ominąć wakacyjną drogową pułapkę.

Co zrobić, żeby się nie zgubić?

Latem często słyszymy o tym, że gdzieś na plaży rodzice gubią swoje dziecko albo w górach zabłąkał się jakiś turysta. Ale jeszcze częściej zdarza nam się po prostu stracić gdzieś na zatłoczonej ulicy kogoś z oczu. Zwykle szybko się znajdujemy, ale udaje się to zrobić jeszcze łatwiej dzięki kolejnej przydatnej usłudze. Nazywa się ona „Gdzie jest bliski” i znajduje się w ofercie Plusa. Aplikacja ta łączy nasz telefon z urządzeniami należącymi do trzech wybranych przez nas bliskich osób. I pozwala nie tylko lokalizować gdzie obecnie się znajdują, ale też przesyłać sobie alerty S.O.S., które automatycznie włączają wideo na żywo z kamerki telefonu zagrożonej osoby. Dodatkowo przydatna na wakacjach może okazać się historia lokalizacji. Dzięki temu łatwo odnajdziemy miejsce, które przypadkowo odkryliśmy i chcemy do niego wrócić!

Oferta usługi Gdzie Jest Bliski.
Oferta usługi Gdzie Jest Bliski.

Warto chronić też telefon

Widać więc jak bardzo istotnym narzędziem do wygodnego i bezstresowego spędzania urlopu jest nasz smartfon. Warto zatem zadbać o to, żeby i on był odpowiednio chroniony. Jak? Na przykład wybierając w Plusie Pakiet All In. Za 20 złotych miesięcznie można rozszerzyć swój abonament o dodatkowe usługi. A są nimi Ochrona Internetu, Serwis Urządzenia Premium i dostęp do muzycznej aplikacji TIDAL.

Wielu z was zapewne choć raz doświadczyło tego jak przykrym przeżyciem jest uszkodzenie telefonu poprzez na przykład zbicie szybki. Przy Pakiecie All In pojawia się możliwość wykonania dwóch darmowych napraw naszego smartfona w ciągu 24 miesięcy. Dzięki temu oszczędzamy kilkaset złotych, które normalnie wydalibyśmy na taką usługę. Z kolei Ochrona Internetu i Tożsamości służy zabezpieczeniu przed cyberatakami. To również ważne podczas urlopu, kiedy to często łączymy się z różnymi sieciami Wi-Fi, logujemy się do nowych miejsc i generalnie tracimy nieco czujność. A TIDAL? No cóż, nie muszę chyba tłumaczyć jak istotnym elementem wakacji jest odpowiednio dobrana muzyka. A do jej puszczania TIDAL nadaje się znakomicie. Warto dodać, że jeśli już jesteśmy abonamentami Plusa, to żeby wszystko nam „hulało”, pamiętajmy o tym że jest w nim dostępny najszybszy w Polsce  internet 5G.

Grunt to umieć się zrelaksować

Oczywiście żadna technologia nie zastąpi nam tego, co najważniejsze, czyli pozytywnego nastawienia do naszego wypoczynku. Wakacje nie powinny nam kojarzyć się ze stresem, kłopotami czy nudą. Przydatne aplikacje czy usługi nam tego nie zagwarantują, ale pomogą pokonać wiele męczących przeszkód. I o to powinno chodzić w innowacjach – żeby czyniły nasze życie łatwiejszym. Dziś mieszczą się one w kieszeni, w naszym smartfonie. Którego – i to dość uniwersalna rada – na wakacjach starajmy się jednak używać jak najrzadziej.