Wiele banków kusi nowych klientów kontami osobistymi i kartami płatniczymi, za które nie trzeba uiszczać żadnych opłat. Niestety, aby były one darmowe, trzeba spełnić pewne warunki, niektóre nie są zbyt przyjemne.

Pisaliśmy już o tym, że są banki, które straszą swoich klientów podwyżkami opłat, a nawet brakiem wypłat odsetek z kont oszczędnościowych, ale ostatnio niektóre z nich zaczęły żądać od swoich klientów nieco innych działań, które dotykają osoby chcące używać kart płatniczych bez opłat.

Wiele banków oferuje swoim klientom karty płatnicze, zwykłe bankomatowe, debetowe, a także kredytowe, za których użytkowanie klient nie musi płacić, jeśli spełni pewne warunki. Zwykle warunkiem jest dokonanie w jednym miesiącu pewnej liczby płatności, lub kwota płatności nie powinna być mniejsza niż 100-200 zł (sumarycznie).

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Deutsche Bank nieco się chyba jednak zagalopował, bo przekazał klientom informację, że aby użytkowanie kart płatniczych Visa Electron i IQ World MasterCard było darmowe (normalnie 10 zł opłaty, a przy niektórych kontach nawet 35 zł), trzeba wykonać w miesiącu płatności, które sumarycznie muszą przekroczyć kwotę 700 zł. Problemem jest to, że do obrotów nie są wliczane wypłaty z bankomatów, a jedynie płatności dokonane taką kartą. W przypadku wielu klientów są to warunki bardzo trudne do spełnienia.

Jeśli bank zmienia warunki dotyczące opłat i innych działań związanych z kontami, można zrezygnować z posiadania w nim konta, lub negocjować takie warunki. W przypadku, gdy bank stwarza trudności lub wręcz straszy konsekwencjami to warto zgłosić się do naszych prawników, którzy są dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl, z chęcią pomogą.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com