Darmowa dostawa z Allegro. Platforma sfinansuje koszt dostawy, by Polacy mogli zostać w domu w czasie epidemii i zrobić potrzebne zakupy przez internet

Zakupy Zdrowie dołącz do dyskusji (48) 17.03.2020
Darmowa dostawa z Allegro. Platforma sfinansuje koszt dostawy, by Polacy mogli zostać w domu w czasie epidemii i zrobić potrzebne zakupy przez internet

Edyta Wara-Wąsowska

Jeśli ktoś chce ograniczyć wizyty w sklepach do minimum ze względu na epidemię koronawirusa, może ucieszyć się na wieść o nowej inicjatywie Allegro. Przez najbliższy miesiąc wszyscy będą mogli skorzystać z opcji Allegro Smart! – i to za darmo. Koszty związane z dostawą weźmie na siebie platforma. Ma to być symboliczna forma wsparcia dla Polaków w tym trudnym okresie. 

Darmowa dostawa z Allegro. Wszystko po to, by móc zostać w domu

Internet zalały ostatnio zdjęcia osób, które mimo zaleceń pozostania w domu, ochoczo rozpoczęły szturm na sklepy budowlane. Najwidoczniej niektórzy uznali, że nie warto marnować czasu i w trakcie przymusowego wolnego (część zakładów i firm jest obecnie zamknięta w związku z wprowadzonymi obostrzeniami) można przynajmniej odnowić kuchnię czy salon. Oczywiście szturm na sklepy budowlane to absolutne zaprzeczenie całej akcji #zostańwdomu – ewentualne zarażenie się w tak dużym skupisku ludzi na ograniczonej powierzchni jest znacznie łatwiejsze.

Polacy, którzy obecnie pozostają w domu (mają taką możliwość, są w kwarantannie lub ich pracodawca zawiesił działalność firmy) mogą też szukać nowych rodzajów aktywności. Zwłaszcza że nie wiadomo, jak długo konieczne będzie stosowanie się do aktualnych zaleceń. Część Polaków może zatem ruszyć na internetowe zakupy – już wcześniej InPost postanowił, że paczkomaty będą obsługiwane także w weekend. Wszystko po to, by ograniczyć kontakt z kurierami.

Teraz ze swoją inicjatywą wychodzi Allegro. Za pośrednictwem usługi Allegro Smart każda osoba będzie mogła zrobić zakupy i liczyć na darmową dostawę. Jej koszty ma sfinansować samo Allegro, dlatego sprzedawcy nie muszą się obawiać, że dopłacą coś ze swojej kieszeni.

Darmowa dostawa z Allegro będzie obowiązywać w dniach 17 marca – 18 kwietnia 2020 r. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz 100 zł, jeśli paczka ma zostać doręczona przez kuriera.

Pakiet miesięczny można aktywować już podczas zakupów lub na stronie allegro.pl/smart/za-darmo.

Aktualni klienci Allegro Smart nie stracą na akcji. Nowi klienci nie muszą obawiać się o konieczność wygaśnięcia usługi

Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty, nie muszą obawiać się, że usługa zostanie automatycznie przedłużona (za co musieliby już zapłacić). W ich przypadku Allegro Smart po prostu wygaśnie – bez konieczności podejmowania jakichkolwiek czynności z ich strony.

Pokrzywdzeni nie będą też aktualni klienci Allegro Smart, korzystający z usługi jeszcze przed rozpoczęciem akcji „darmowa dostawa z Allegro”. W ich przypadku subskrypcja zostanie wydłużona o miesiąc – bez żadnych dodatkowych opłat.