ecommerce Zakupy

Mocne nowości od Aliexpress — darmowa wysyłka i produkty za 1 zł. Wszystko jeszcze w tym sezonie

Justyna Bieniek
28.09.2021
Justyna Bieniek
Justyna Bieniek
28.09.2021
Mocne nowości od Aliexpress — darmowa wysyłka i produkty za 1 zł. Wszystko jeszcze w tym sezonie

Podatek od Aliexpress miał zmniejszyć atrakcyjność zakupów na chińskiej platformie. Azjatycki gigant nie poddaje się jednak łatwo i właśnie ogłosił bardzo ciekawą i konkurencyjną ofertę dla polskich konsumentów, chodzi o darmową wysyłkę i sporo produktów za złotówkę. Zmiany wejdą w życie już w najbliższych tygodniach.

Ceny na Aliexpress mocno w dół

Aliexpress zapowiedziało aktualizację polskiej aplikacji i wprowadzenie nowych ofert, które mają podnieść atrakcyjność zakupów na platformie. Chodzi o kategorię produktów za 1 zł oraz darmową wysyłkę. Aktualizacja i nowe oferty mają pojawić się jeszcze przed szczytem sezonu zakupowego. Zmiany, najprawdopodobniej czekają nas już w najbliższych tygodniach.

Nowe regulacje dotyczące VAT-u od importu tzw. małych przesyłek miały spowodować wzrost cen towarów przesyłanych do Polski. Miało to dotyczyć głównie zakupów z popularnej chińskiej platformy sprzedażowej. Na szczęście pierwsze tygodnie funkcjonowania podatku nie dały odczuć klientom różnicy, nie sprawdziły się również przewidywania co do wzrostu cen. Pomimo początkowej rezerwy związanej z zakupami na Aliexpress, klienci powoli wracają do zakupów na chińskim gigancie. Sporą zasługą utrzymania stabilnej pozycji na rynku są polskie centra dystrybucji, z których do polskich klientów trafia aż jedna czwarta zamówień. Zgodnie z zapowiedziami w każdym roku sprzedaż z takich centrów ma rosnąć nawet o 200 procent, co de facto pozwala uniknąć płacenia nowego podatku.

Jak się okazuje, nie jest to jedyna zmiana na platformie. Gigant właśnie zapowiedział nową, dość rewolucyjną ofertę. Jeśli zapowiedzi się potwierdzą, polscy klienci zyskają dostęp do sporej grupy produktów oferowanych za złotówkę. Najwięcej ofert będzie skupiać się wokół kategorii Dom i Ogród, Moda i Akcesoria oraz Uroda i Zdrowie. Platforma swoją ofertą ma więc zamiar objąć najpopularniejsze produkty wśród konsumentów.

Darmowa wysyłka na Aliexpress dla jeszcze większej grupy produktów

Między innymi w tych kategoriach będzie również dostępna darmowa dostawa. Obejmie ona całościowo ponad 80 proc. produktów bez minimalnej wartości zamówieni. Przesyłki nie będą miały ustalonej minimalnej cenny zakupu, a obok wymienionych funkcji AliExpress ma też zapewnić polskim użytkownikom możliwość skorzystania z opcji Łączonej Dostawy. Zgodnie z zapowiedziami serwis ma również gwarantować dostawą w czasie do 15 dni.