Nie wiem jak wy, ale ja dziś otwieram konto oszczędnościowe w ING. To może być ostatnie takie dobre na lata

Finanse Dołącz do dyskusji
Nie wiem jak wy, ale ja dziś otwieram konto oszczędnościowe w ING. To może być ostatnie takie dobre na lata

Dziś jest ostatni dzień promocji na konta oszczędnościowe w ING i jeśli macie trochę zaskórniaków w gotówce, warto się nad nią pochylić. 

ING ma generalnie od dłuższego czasu niezłe promocje na konta oszczędnościowe. Oczywiście banki się w tym zakresie trochę ze sobą licytują, czasami niektóre wyskoczą z czymś niesamowitym, ale wśród takich przodowników dostrzegam Pekao, Millennium, ING. No i jest jeszcze oczywiście VeloBank, który agresywnie walczy o nowych klientów i pewnie długo jeszcze będzie dawał atrakcyjne warunki, nawet przy zmieniającej się rzeczywistości.

A rzeczywistość się zmienia dość mocno

Ostatnia podwyżka stóp procentowych, której dokonała RPP cieszy osoby, które mają kredyty o zmiennej stopie oprocentowania. Nieco mniejszy entuzjazm wywołuje u tych, którzy mają z kolei gotówkę i trzymali ją na kontach oszczędnościowych. Dość drastyczne obniżenie stóp procentowych prawdopodobnie przełoży się na reakcję ze strony banków, które zetną oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych czy lokat.

W pamięci mam jeszcze topowe oferty na poziomie 8 proc. Obecnie dużo częściej i tylko najlepsze propozycje oscylują w okolicy 7 proc. Prawdopodobnie – mają na uwadze niedawną obniżkę oraz prognozy kolejnej obniżki w przyszłym miesiącu – banki lada moment zaczną oferować oprocentowanie na poziomie 6 proc., a może i 5,5 proc.

Trzeba więc korzystać i zakładać konta w promocjach, które zostały ogłoszone jeszcze przed ostatnią obniżką stóp procentowych. I tutaj na przykład osobiście zwracam uwagę na niezłą propozycję ING, która dziś traci swój termin przydatności do pożycia. A tymczasem oprocentowanie jest tam utrzymane na poziomie 7-7,9% w skali roku i posłuży nam przez 3 miesiące od chwili założenia rachunku.

Spieszmy się otwierać konta oszczędnościowe

Oczywiście nie mam szklanej kuli, jednak doświadczenie życiowe i obserwacja rynku bankowości czytelnie podpowiadają mi, że banki będą teraz trochę nieufne w kwestii oferowania wysokich stóp procentowych na swoich rachunkach. Bardzo chciałbym się mylić, ale mam wrażenie, że mamy teraz ostatnie dni (w przypadku ING – dzień) na otwarcie kont oszczędnościowych na takich właśnie warunkach. Dlatego osobiście postaram się skorzystać z propozycji pomarańczowego banku, zresztą po raz drugi na przestrzeni roku.

To nie jest reklama, po prostu wielu naszych czytelników bardzo mocno śledzi konta oszczędnościowe i lokaty. Poniżej zamieszczamy nasz kalkulator, który pozwala wam się rozeznać w ofertach różnych banków, które działają w Polsce. Jeśli otworzycie konto za pośrednictwem tego kalkulatora wydawca Bezprawnika może, choć nie musi, otrzymać prowizję.