Można już wytypować u bukmachera, kto zginie następny w Grze o Tron. Ciekawy kurs w rywalizacji Euron vs Theon

Codzienne Technologie Dołącz do dyskusji (15)
Można już wytypować u bukmachera, kto zginie następny w Grze o Tron. Ciekawy kurs w rywalizacji Euron vs Theon

Gra o Tron to marka, której przedstawiać nie trzeba. Dla mniej zaznajomionych z tymże uniwersum, na przykład dla mnie, najbardziej charakterystyczną cechą serialowej serii jest to, że co chwilę ktoś ginie. Okazuje się, że nawet taką zależność można z powodzeniem doskonale wykorzystać w branży bukmacherskiej. Gra o Tron a zakłady bukmacherskie.

Gra o Tron a zakłady bukmacherskie

Fortuna (jeden z krajowych bukmacherów), w ciekawy sposób rozszerzyła swoją ofertę. Oprócz klasycznych zdarzeń, jak wydarzenia sportowe, obstawić również można różne zdarzenia z kategorii „rozrywka”. Jednym z nich jest możliwość założenia się o różne kwestie, związane z serialem Gra o Tron.

Jeden z zakładów dotyczy tego, kto zginie w trzecim odcinku serialu. Bukmacher podkreśla, że przez śmierć postaci należy rozumieć jej zgon lub unicestwienie (np. Nocny Król lub nieumarły smok). Jeżeli postać zginie i zostanie wskrzeszona, zakład zostanie rozliczony z prawidłowym typem na „tak”.

Zakłady, dotyczące serialu Gra o Tron, nie kończą się na powyższym przykładzie. Obstawić można również, kto umrze wcześniej w trakcie 8 sezonu (wybierając spośród par), kto umrze w ogóle w trakcie 8 sezonu, a także, kto zabije Cersei Lannister.

Biorąc pod uwagę przecieki o wielkiej bitwie w trzecim odcinku nowego sezonu, zdaniem redaktora naczelnego Bezprawnika Theon po kursie 1.75 to niemalże „pewniaczek”. Ale, jak sam przyznaje, zakładu nie postawił, bo lepszy wróbel w garści, niż Greyjoy na dachu.

Niestandardowe typy bukmacherskie

Zakłady, dotyczące Gry o Tron, nie są jedynymi tak nietypowymi. U przedmiotowego bukmachera, ale także u wielu innych, od dawna obstawiać można finały różnych eventów, programów telewizyjnych, czy konkursów. Nie jest to dziwne, gdyż zakłady bukmacherskie dotyczą przecież zdarzeń losowych, przyszłych i niepewnych w ogóle.

Trzeba jednak przyznać, że wprowadzenie do oferty zakładów opartych na popularnym serialu, jest na polskim rynku bukmacherskim nowością.

Kto wie, jakie zdarzenia obstawiać będzie można w przyszłości. Jestem w stanie sobie wyobrazić zakłady, dotyczące m.in. cech mających być zaprezentowanymi urządzeń Apple, czy zachowań polityków, ugrupowań, czy partii politycznych.

Przemysł bukmacherski, w dobie sieci Internet, pozwala na niemalże nieograniczone możliwości, co jednak wiąże się z tym, że dostęp do tego typów zabaw stał się niezwykle szeroki, a co za tym idzie — coraz więcej osób uczestniczy w zakładach wzajemnych.