ING Bank Śląski: Finansowanie faktur z ING Księgowością już działa

Finanse Firma Dołącz do dyskusji (19)
ING Bank Śląski: Finansowanie faktur z ING Księgowością już działa

Już jest dostępne i czeka na działania klientów. ING Bank Śląski połączył finansowanie faktur z usługą księgową dostępną w banku. ING Księgowość daje klientom jeszcze większe pole manewru. Co to oznacza?

Czym jest ING Księgowość?

Jest to udostępnione klientom banku narzędzie, dzięki któremu mogą zarządzać swoją firmą, bez konieczności płacenia biurom rachunkowym. Przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury za sprzedaż towarów lub usług, mogą zarządzać dokumentami oraz dodawać kontrahentów, a także przeprowadzać inwentaryzację. Dodatkowo mają możliwość samodzielnie zaksięgować faktury, prowadzić sprawy kadrowe, a także wysłać deklaracje do Urzędu Skarbowego. ING Księgowość umożliwia również przydatne opcje jak np. przypomnienie o terminach płatności czy odczytanie danych do faktury ze zrobionego przez ciebie zdjęcia. Proste i szybkie w obsłudze.

Zintegrowane usługi pozwalają na finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności

A to wszystko dostępne przy użyciu aplikacji księgowej klienta. Bank stawia na danie konsumentom dozy samodzielności i odpowiedzialności za swój biznes. Na bieżąco możesz sprawdzać terminy płatności, wszystkie faktury masz w jednym miejscu, a  także możesz przesyłać dokumentację do urzędów. Nie musisz płacić ciężkich pieniędzy biurom rachunkowym, bo teraz łatwo to możesz zrobić sam. Usługa ING Finansowanie Faktur była opracowana, mając na uwadze małe przedsiębiorstwa, by umożliwić finansowanie nawet bardzo małych i pojedynczych faktur. Klienci chętnie korzystają z tych rozwiązań, o czym mówi Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny:

Zarówno ING Księgowość, jak i ING Finansowanie Faktur cieszą się dużym zainteresowaniem  i dobrą opinią wśród naszych klientów, czego potwierdzeniem są tysiące przedsiębiorców korzystających na co dzień z naszych rozwiązań. Zintegrowanie tych usług pozwala klientom sfinansować faktury w prosty i wygodny sposób, bezpośrednio w ich aplikacji księgowej”.

To jeszcze nie wszystko

Oprócz wyżej opisanych funkcjonalności, ING Księgowość i ING Finansowanie Faktur umożliwia nie tylko wystawiane faktur, ale także można zlecać  je do finansowania i monitorować cały proces. Jak tylko kontrahent potwierdzi fakturę, klient otrzymuje środki na swoje konto i to nawet tego samego dnia. Ekspresowe działanie pozwala przedsiębiorcom na zaplanowanie swoich wydatków czy innych zakupów niezbędnych do działania firmy. Finalnym krokiem jest przelew za fakturę w terminie płatności do ING.

ING Księgowość za darmo przez pierwszy miesiąc użytkowania. Można przetestować tę opcję bez kosztów. Coraz więcej udoskonaleń i ułatwień powstaje na rynku dla przedsiębiorców. Mimo że nie mają w naszym kraju łatwo, jeśli chodzi o koszty prowadzenia działalności, to firmy współpracujące takie jak banki, starają się pomóc i uprościć obsługę. To kolejny krok zrobiony ku wygodzie przedsiębiorców.