Twórca Kickass Torrents schwytany na Okęciu – teraz Polska zadecyduje czy wyda go USA

Gorące tematy Technologie Zagranica Dołącz do dyskusji (616)
Twórca Kickass Torrents schwytany na Okęciu – teraz Polska zadecyduje czy wyda go USA

Artem Waulin właściciel Kickass Torrents zatrzymany w Polsce – 20 października jego sprawa o ekstradycję do USA.

Od kiedy pojawiły się w sieci, ruch znacząco wzrósł, a żadne łącze nie było zbyt szybkie dla wielu internautów. Chodzi o pliki torrent, które nie dość, że stały się niezwykle popularne, to na dodatek ściągały się często z maksymalną prędkością z sieci. Wiele serwisów, choćby The Pirate Bay, isohunt, torrenty.org, czy im podobne zostało zamkniętych lub ograniczono im pole działania. Ich właściciele są ścigani, podobnie jak Artem Waulin właściciel Kickass Torrents.

Torrenty swoją największą popularność zyskały kilka lat temu. Teraz, w dobie szybkich i powszechnych łączy, na topie są serwisy streamingowe. Nie mniej torrenty nadal wywołują sporo zamieszania, szczególnie przez procesy, jakie dotykają osoby, które niegdyś i obecnie ściągają pliki przez ten serwis. Wystarczy wspomnieć kancelarie i firmy wysyłające tysiące przedsądowych wezwań do zapłaty w związku z rzekomo ściąganymi filmami, książkami, etc. Niektórych internautów udało się dopaść, a wrzucających pliki do sieci skazać.

Wspomniany Artem Waulin, który jest właścicielem Kickass Torrents, ścigany był głównie przez władze USA. Został tam uznany za jednego z największych przestępców, którzy zajmowali się nielegalną dystrybucją plików różnego typu – filmów, muzyki, programów, gier, etc.

Tak się złożyło, że w lipcu został on aresztowany w… Polsce. Przedstawiciele sądów z USA od razu wystąpili o ekstradycję Waulina w związku z kilkoma postępowaniami dotyczącymi naruszenia praw autorskich, które wyceniono na… 1 mld dolarów!

Postępowanie nie może zostać przeprowadzone automatycznie, gdyż musi o tym zdecydować sąd i to w dwóch instancjach, a po nich można zaskarżyć wyrok do Sądu Najwyższego. Ostateczną decyzję jednak podjąć może Minister Sprawiedliwości. Pierwsza rozprawa w sprawie ekstradycja Artema Waulina odbędzie się już 20 października.

Czy ktoś ma wątpliwości, że Artem Waulin, właściciel Kickass Torrents zostanie wydany służbom USA?

Jeśli masz problemy związane z prawem autorskim, kradzieżą swojej pracy twórczej, naruszeniem wizerunku, a także wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.