Partnerzy serwisu:
Państwo Podatki

Konkurs grantowy Fundacji Wolności Gospodarczej na 2024 rok – ponad 1 mln zł dla NGO

Bezprawnik
17.11.2023
Bezprawnik
Bezprawnik
17.11.2023
Konkurs grantowy Fundacji Wolności Gospodarczej na 2024 rok – ponad 1 mln zł dla NGO

Wolność gospodarcza w praktyce, cyfryzacja dla wolności, zielony liberalizm czy pop liberalizm, to tylko niektóre z tematów, których dotyczy tegoroczny konkurs grantowy Fundacji Wolności Gospodarczej. Do 4 grudnia 2023 roku, można zgłaszać projekty realizowane w 2024 roku. Jednocześnie zespół fundacji na bieżąco analizuje najciekawsze inicjatywy wspierające liberalizm, praworządność, edukację ekonomiczną i obywatelską, a także proces przystąpienia Polski do strefy euro, w poszukiwaniu tych, które warto wzmocnić. 

– To już trzecia edycja konkursu grantowego Fundacji Wolności Gospodarczej.  W zeszłym roku zgłosiło się ponad 80 podmiotów, realizujących projekty, które wpisywały się w misję i wartości fundacji. W tym roku skupiamy się na pięciu obszarach tematycznych i to właśnie projekty ich dotyczące będą miały największe szanse uzyskać nasze wsparcie – mówi Marek Tatała, CEO Fundacji Wolności Gospodarczej.

Priorytety Fundacji Wolności Gospodarczej na 2024 rok są następujące:

  1. Wolność gospodarcza w praktyce– wprowadzanie wolnościowych zmian w przepisach prawa w nowej rzeczywistości politycznej.
  2. Cyfryzacja dla wolności– wykorzystanie technologii cyfrowych i AI w promocji i wzmacnianiu wolności gospodarczej i praworządności.
  3. Zielony liberalizm– połączenie wolności gospodarczej, liberalnych wartości i działań na rzecz lepszej ochrony środowiska naturalnego.
  4. Pop liberalizm– wykorzystanie elementów (pop) kultury do promocji i wzmacniania wolności i liberalnych wartości.
  5. Działania wpisujące się w tematykę flagowych projektów FWG – KursNaEuro.pl i TerazPraca.org.pl.

– Poza wyznaczonymi priorytetami na 2024 rok, jesteśmy otwarci na propozycje ciekawych inicjatyw w innych obszarach, które będą wpisywać się w misję i cele fundacji, a więc promocję wolności gospodarczej, myśli liberalnej lub propagujące praworządność, czy nowoczesną edukację – zaznacza Tatała.

Wnioski można składać do 4 grudnia, a ich ocena potrwa do końca 2023 roku. W razie dodatkowych pytań, przedstawiciele Fundacji Wolności Gospodarczej mogą kontaktować się   z wybranymi podmiotami. Do 15 stycznia 2024 roku, poinformujemy o wynikach oceny wniosków.

Nasze granty trafiły w tym roku do kilkudziesięciu organizacji pozarządowych. Przykładowe projekty, które wsparła w ostatnich miesiącach fundacja to:

Więcej przykładów organizacji, które otrzymały wsparcie finansowe FWG znaleźć można tutaj.

Jak przypomina wiceprezes FWG, fundacja integruje zwolenników wolnego rynku. – Z sukcesem wspieramy wartościowe projekty organizacji, które się do nas zgłaszają, ale nie tylko. Cieszy nas, że w Polsce jest tak wiele inicjatyw na rzecz liberalizmu. To znak, że społeczeństwo obywatelskie ma się dobrze, a jego siła rażenia zmienia na lepsze rzeczywistość, która nas otacza.

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami przyznawania grantów Fundacji Wolności Gospodarczej.

Przyjmujemy jedynie wnioski wypełnione za pośrednictwem poniższego formularza. Co ważne, formularz nie zapisuje wpisanych treści. W celu przygotowania odpowiedzi offline rekomendujemy skorzystanie z załączonego dokumentu.

Wniosek 2024 – Fundacja Wolności Gospodarczej (wolnagospodarka.pl)

Dobrze wypełniony formularz umożliwia przedstawicielom fundacji ocenę projektu. Prosimy    o wypełnienie wszystkich obowiązkowych pól oraz zachęcamy do wypełniania pól opcjonalnych. Zależy nam na uzyskaniu jak najbardziej szczegółowych informacji                             o planowanych działaniach i organizacji, która stara się o finansowanie.

Pytania na temat formularza i grantów przyznawanych przez Fundację Wolności Gospodarczej prosimy kierować na adres e-mail: granty@wolnagospodarka.pl

fundacja wolności gospodarczejArtykuł stanowi część cyklu „Wolność Gospodarcza„, prowadzonego na łamach Bezprawnika w ramach projektu komercyjnego realizowanego z Fundacją Wolności Gospodarczej. To założona w 2021 roku fundacja, której filarami jest liberalizm gospodarczy, nowoczesna edukacja, członkostwo Polski w Unii Europejskiej i państwo prawa. Więcej o działalności i bieżących wydarzeniach możecie przeczytać na łamach tej strony internetowej.