Żabka dopiero się rozpędza. Teraz będzie można w niej założyć… konto bankowe

Codzienne Finanse Zakupy Dołącz do dyskusji
Żabka dopiero się rozpędza. Teraz będzie można w niej założyć… konto bankowe

Być może brzmi to dość niedorzecznie, ale już wkrótce będzie można założyć konto bankowe w… Żabce. Sieć rozpoczęła współpracę z BNP Paribas.

Będzie można założyć konto bankowe w Żabce

Rozwój Żabki na polskim rynku może imponować. O sile sieci świadczy też chociażby fakt, że o jej upaństwowieniu fantazjowali rządzący. Teraz sieć zaskakuje nowym rozwiązaniem – okazuje się bowiem, że będzie można… założyć konto bankowe w Żabce.

Jak twierdzi Tomasz Dymowski, Tribe Leader Omnichannel for Retail w BNP Paribas (bo to właśnie z tym bankiem sieć nawiązała współpracę), „każda osoba może wejść do sklepu Żabka wyłącznie ze swoim smartfonem i wyjść z niego jako klient Banku BNP Paribas, ciesząc się całą gamą dodatkowych benefitów”. Jak zatem nowe rozwiązanie będzie wyglądać w praktyce?

Osoby, które odwiedzą dowolną Żabkę, powinny znaleźć w sklepie plakat promujący akcję „Jesteś wygrywem”. Na plakatach będą z kolei umieszczone specjalne kody QR, kierujące do sklepu internetowego z aplikacjami. Klient Żabki będzie mógł ściągnąć w ten sposób aplikację bankową BNP Paribas, a następnie w ciągu kilku minut założyć konto.

Dlaczego jednak osoby, które chciałyby zostać klientami BNP Paribas, miałyby w tym celu specjalnie iść do Żabki, skoro aplikację bankową mogą równie dobrze ściągnąć w zaciszu własnego domu i całej procedury dokonać bez pośpiechu? BNP Paribas zapewnia, że na klientów, którzy założą konto w ramach akcji „Jesteś wygrywem” czekają dodatkowe korzyści. Po otwarciu konta z kartą Mastercard i spełnieniu warunków promocji klient ma otrzymać e-voucher o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach sieci Żabka. Potencjalnych klientów ma też skusić loteria, w której łączna pula nagród wynosi ponad 1,5 mln zł.

Czy taka oferta faktycznie może przyciągnąć do banku nowych klientów? E-voucher o wartości 50 zł nie wydaje się szczególnie spektakularnym benefitem, zwłaszcza że banki mają w zwyczaju kusić klientów naprawdę atrakcyjnymi bonusami (często można otrzymać nawet kilkaset złotych po założeniu konta i spełnieniu warunków promocji). Niewykluczone jednak, że część osób skusi się na skorzystanie z nowej promocji, by… zaspokoić swoją ciekawość i przetestować, jak wygląda zakładanie konta bankowego przy pomocy plakatu w Żabce.

Żabka ma ambicję przegonić Amazona

Na całej akcji wizerunkowo może skorzystać bardziej Żabka – prezentując się po raz kolejny jako innowacyjna sieć z dużymi ambicjami. W ubiegłym miesiącu sieć zresztą zapowiedziała, że już w tym roku chce stać się największym operatorem sklepów autonomicznych na świecie – przeganiając w ten sposób Amazona.