Konto oszczędnościowe VeloBank to 8 proc. i pytania o trudną przeszłość

Finanse Dołącz do dyskusji
Konto oszczędnościowe VeloBank to 8 proc. i pytania o trudną przeszłość

Oprocentowanie kont oszczędnościowych w VeloBanku jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na rynku. Tylko czy nie strach trzymać tam pieniędzy? 

Do Bezprawnika regularnie spływają e-maile i skargi od czytelników, którzy czują się oszukani na przykład w temacie obligacji. A wszystko to ma związek z upadkiem Getin Banku. To właśnie w osobnym artykule wyjaśnialiśmy co się stało z Getin Bankiem. Dlaczego musiał zniknąć i czym jest VeloBank.

VeloBank to teraz najbezpieczniejszy bank w Polsce?

Pod powyższym artykułem nasi czytelnicy, trochę słodko-gorzką ironią, żartowali, że VeloBank przejęty przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny stał się teraz najbezpieczniejszym bankiem w Polsce, skoro pieczę nad nim sprawuje wspólnie praktycznie cały polski sektor bankowy i każdy każdemu patrzy na ręce.

Z drugiej strony „niesmak pozostał”. I tak jak kilka miesięcy temu wspominałem, że pomimo gwarancji udzielanych przez BFG, jakoś nie odważyłbym się na korzystanie z oferty Getin Banku, tak też mimo wszystko rozumiem dzisiejszy sceptycyzm względem oferty nowego VeloBanku.

Przymusowa restrukturyzacja banku nigdy nie jest dobrym sygnałem i nawet jeśli wyjdzie to bankowi na dobre, to jednak zupełnie nie dziwi mnie niepokój ze strony osób, które gotowe są tam ulokować oszczędności swojego życia.

Konto oszczędnościowe VeloBank? TOP

Mając na uwadze powyższe zastrzeżenie, jak co weekend przejdę teraz do omówienia oferty kont oszczędnościowych, które aktualnie są najbardziej korzystne. Wśród nich prym wiedzie na przykład Bank Pekao (nie mylić z PKO S.A. bo takiego banku w ogóle nie ma), ING, Millennium, no i właśnie VeloBank. Nic dziwnego, instytucja podobnie jak Getin, próbuje na tempo zwiększyć liczbę deponowanych w niej pieniędzy, a atrakcyjne oprocentowanie jest najprostszą drogą do celu.

Konto oszczędnościowe VeloBank można otworzyć przez internet i jest oprocentowane na poziomie 8 proc. w skali roku. Promocja trwa jednak 3 miesiące, więc potem albo znowu przeniesiemy środki do innego banku, albo ewentualnie pozostaje nam indywidualne negocjowanie dalszych warunków promocji.

Maksymalnie na takim koncie możemy zdeponować aż do 400 000 złotych. Natomiast trzeba niestety udzielić zgód marketingowych. Ponadto promocyjna oferta dotyczy jedynie nowych środków, więc jeśli ktoś już konto w VeloBanku posiadał, musi wpłacić do banku nowe pieniądze.

Poniżej zamieszczamy nasz kalkulator, który pozwoli sprawdzić jak konto oszczędnościowe VeloBank wypada na tle konkurencji (a także samodzielnie skonfigurować poszczególne parametry).