Ktoś zarejestrował firmę w ich mieszkaniu – nic o tym nie wiedzieli!

Codzienne Firma Dołącz do dyskusji
Ktoś zarejestrował firmę w ich mieszkaniu – nic o tym nie wiedzieli!

Co może zrobić człowiek, w którego mieszkaniu jakiś cwaniak zarejestrował firmę, za pomocą której robi przekręty? Cała korespondencja z tym związana przychodzi na adres bogu ducha winnego mieszkańca bloku!

Niedawno w mediach ukazała się historia człowieka, który zaczął otrzymywać dziwne pisma, które zaadresowane były prawidłowo, ale przeznaczone dla pewnej firmy. Pierwsze przesyłki przychodziły dość rzadko, ale z czasem ich liczba zaczęła się zwiększać. Wszelkie odsyłał on poczcie i firmom kurierskim z adnotacją, że to pomyłka, bo pod tym adresem nie ma żadnej firmy.

Sprawdzając wszelkie tropy, znaleźli przyczynę problemów. Pewien sprytny przedsiębiorca zarejestrował swoją firmę w KRS, ale jako adres siedziby podał najprawdopodobniej losowy adres, a padło właśnie na nieszczęsnego mieszkańca pewnego wrocławskiego bloku. Dodatkowo okazało się, że mają z nią powiązania prawnik i radca prawny, a właścicielem jest niemal 70letni człowiek, najprawdopodobniej tak zwany „słup”. Właściciele mieszkania zwrócili się o pomoc w tej sprawie do sądu, policji i innych służb. Nie otrzymali jej.

Boją się oni spraw związanych z interesami firmy, a przede wszystkim wierzycieli, gdyż sądzą, że mogła ona mieć powiązania z przestępczymi działaniami właściciela tej spółki. W związku z tym, prócz zawiadomienia sądu, Rady Adwokackiej i Radców Prawnych, ZUS, skarbówkę i banki, gdyż obawiają się, że nagle pojawią się jacyś wierzyciele firmy i będą domagali się pieniędzy, zwrotu kredytów lub innych spraw.

Jeśli macie jakiekolwiek problemy związane z nieuczciwym i nieprawidłowym użyciem Waszych danych teleadresowych lub osobowych, to możecie skonsultować się z naszymi prawnikami, którzy są dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl, chętnie doradzą i pomogą.

Zdjęcie pochodzi z serwisu shutterstock.com