Loteria Paragonowa: zgłoszono już ponad 5,5 miliona paragonów

Podatki Dołącz do dyskusji
Loteria Paragonowa: zgłoszono już ponad 5,5 miliona paragonów

Loteria Paragonowa: Polacy zgłosili już ponad 5,5 miliona paragonów, licząc na wygranie samochodu.

Ministerstwo Finansów oznajmiło, że wystartuje Loteria Paragonowa, w której każdy, kto zgłosił wzięty w sklepie czy punkcje usługowym paragon, mógł wziąć udział w losowaniu samochodu, laptopa lub tabletu.

Dzięki takiemu zabiegowi chciano w społeczeństwie zaszczepić nawyk brania paragonów, gdyż wielu przedsiębiorców nie wystawiało ich, a klienci się o nie nie upominali. Brak paragonu powodował, że mogło dochodzić do nadużyć podatkowych. Jak wspomniał Michał, w swoim artykule, mogło też chodzić o to, że w łatwy sposób Ministerstwo Finansów mogło pozyskać bazę danych zawierającą informacje o tym, za co, komu i ile płacono, a także kto, co, jak często i za ile kupował, etc.

Każdy, kto zarejestrował paragon na kwotę powyżej 10 zł, bierze co miesiąc udział w losowaniu samochodu, laptopa lub tabletu. Ma to być zachęta do tego, by brać paragony za każdym razem, gdy robimy zakupy, a odwiedzający fryzjera lub kosmetyczkę mają być dodatkowo premiowani – lepszym samochodem. Pierwsze losowanie już 16 listopada. Wyniki będzie można sprawdzić na stronie internetowej.

Jak chwali się Ministerstwo Finansów, do niedawna w bazie znalazło się ponad 5 500 000 paragonów. Nie mniej warto sprawdzić, czy trafia się na prawidłową stronę Loterii Paragonowej, gdyż znane są już próby oszustwa poprzez spreparowanie fałszywych stron, które od właściwiej różnią się niewielkimi zmianami w adresie.

Masz problemy lub wątpliwości związane z faktem niewystawiania paragonów lub tym, co się na nich faktycznie znajduje i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu loteriaparagonowa.gov.pl