Możesz otrzymać nawet 130 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch!

Codzienne Firma Zagranica dołącz do dyskusji (328) 15.07.2021
Możesz otrzymać nawet 130 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch!

Maciej Wąsowski

Władze Kalabrii – tak jak przed kilkoma laty Sycylia – poszukują nowych mieszkańców, którzy mogliby zasilić najmniejsze miasteczka w regionie. Oferują nawet do 130 tys zł na dofinansowanie na rozpoczęcie i prowadzenie stacjonarnej działalności gospodarczej. 

Włochy od lat zaliczają regres na niemalże każdym – no może poza futbolem – polu. W dalszym ciągu należą co prawda do G7, ale jeśli spojrzymy na wskaźniki gospodarcze np. PKB per capita, to okaże się, że jako kraj możemy przegonić tego kolosa na glinianych nogach w ciągu najbliższych 10 lat. W Polsce utarło się, że nasz kraj dzieli się na Polskę A i B. Włosi natomiast – szczególnie ci z północnych regionów – zwykli mawiać, że to co leży poniżej Lacjum to Afryka. Różnice pomiędzy bogatą północą, a biednym południem z roku na rok robią się coraz wyraźniejsze. Poza zapaścią gospodarczą trawiącą południe, niemalże wszystkie prowincje leżące u dołu Półwyspu Apenińskiego walczą z masową ucieczką szczególnie młodych ludzi.

130 tys za przeprowadzkę do Włoch

Powodem, dla którego władze Kalabrii oferują wsparcie, jest postępujący w zastraszającym tempie niż demograficzny. Nie jest problemem wyłącznie tej prowincji. Od lat z wypływem młodych mieszkańców walczą wszystkie południowe włoskie prowincje. Głównym celem jest zaś ożywienie lokalnej społeczności oraz gospodarki, a także tchnięcie nowego życia w małe, często zamknięte i hermetyczne społeczności z włoskich prowincji. Akcje zachęcające do przeprowadzenia się do regionu organizowały już m.in. Sycylia, Basilicata oraz Apulia.  Kalabryjskie miasteczka, które zgłosiły się do niniejszego programu to:

  1. Aieta
  2. Albidona
  3. Civita
  4. San Donato di Ninea
  5. Caccuri
  6. Santa Severina
  7. Sant’Agata del Bianco
  8. Samo and Precacore
  9. Bova

Kalabryjscy urzędnicy wierzą, że oferowane przez nich dotacje skłonią wielu przedsiębiorców do przeprowadzki na stałe. Tym samym, liczą że system wsparcia na start, jaki mogą otrzymać przedsiębiorcy okaże się dla nich korzystniejszą alternatywą niż słynne już oferowane przed laty domy za 1 euro.

Ponadto, aby otrzymać dofinansowanie należy spełnić dwa konieczne warunki. Potencjalni nowi mieszkańcy muszą sprowadzić się w ciągu 90 dni od zaakceptowania wniosku. Ponadto, muszą mieć mniej niż 40 lat.

Potwierdzono, że obecnie władze Kalabrii przeznaczyły 700 tys euro na program integracji społecznej regionu. Jeśli bylibyście realni zainteresowani przedmiotową ofertą, to w tym miejscu znajdziecie aktualne informacje.