OLX zachęca do nakarmienia psów ze schronisk. Pomóc może niemal każdy

Dobre wiadomości Społeczeństwo dołącz do dyskusji (25) 11.12.2019
OLX zachęca do nakarmienia psów ze schronisk. Pomóc może niemal każdy

Edyta Wara-Wąsowska

Firmy prześcigają się w organizowaniu akcji charytatywnych, mających na celu wsparcie różnych instytucji i fundacji. Niektóre działania przybierają postać corocznych akcji – tak jest właśnie z „Nakarm psa z OLX”, która ma na celu pomoc schroniskom. W poniedziałek rozpoczęła się 12. edycja tej akcji. 

Nakarm psa z OLX. Już po raz dwunasty

Firmy coraz częściej decydują się na organizowanie akcji charytatywnych mających na celu pomoc różnym instytucjom. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wsparcie fundacji walczących o prawa zwierząt czy po prostu schronisk, które opiekują się porzuconymi czworonogami. To drugie rozwiązanie, i to już jakiś czas temu, wybrało OLX.

Tym razem firma pomoże zwierzakom ze schronisk w Koninie i Raciborzu. Ilość przekazanej ostatecznie karmy będzie zależeć od społecznego zaangażowania. Akcję może wesprzeć praktycznie każdy – wystarczy smartfon z dostępem do Internetu.

Co trzeba zrobić? Po pierwsze – mieć na telefonie zainstalowaną aplikację OLX (możliwe jest też oddanie głosu na stronie m.olx.pl). Po drugie – kliknąć w baner akcji „Nakarm psa z OLX”, a następnie wybrać psa i odpowiednią opcję.

Aby „nakarmić” pojedynczego zwierzaka użytkownicy muszą kliknąć 5 tys. razy – wtedy całkowicie wypełni się kość, która widnieje przy czworonogu. Każdy taki napełniony emblemat to 20 kg karmy dla schroniska, w którym zwierzę przebywa. W ciągu doby na jednego psa można oddać jeden głos. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek (9.12.) i potrwa do 18 grudnia 2019 r.

Jakie są realne rozmiary pomocy w ramach akcji? Jak podają organizatorzy, jedenaście poprzednich edycji

OLX zachęca nie tylko do wirtualnego karmienia, ale także do adopcji

Należy też pamiętać, że OLX zachęca użytkowników aplikacji nie tylko do wirtualnego karmienia zwierzaków, ale także do ich realnej adopcji. W 2016 r. dzięki akcji 10 czworonogów znalazło dom.

Oczywiście warto mieć na uwadze, że schroniskom można pomóc też w inny sposób – chociaż to już wymaga większego zaangażowania. Schronisku w swojej okolicy można przekazać nie tylko karmę, ale także np. nieużywane już koce, ręczniki czy pościel. Przydadzą się również obroże i smycze. Osoby, które nie mogą wspomóc schronisk materialnie czy finansowo mogą natomiast poświęcić swój czas i pomóc w wyprowadzaniu psów na spacery.