Paczkomaty trafią także do pomieszczeń. Chodzi głównie o biurowce i galerie handlowe, ale plany są ambitniejsze

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (60)
Paczkomaty trafią także do pomieszczeń. Chodzi głównie o biurowce i galerie handlowe, ale plany są ambitniejsze

InPost uruchamia nową usługę, która ma jeszcze bardziej udogodnić odbiór paczek. Przy okazji może również pobudzić handel w niektórych miejscach.

Paczkomaty, nadanie w galerii, bloku, biurowcu

Najpierw były paczkomaty przez aplikację. Teraz kolejny krok.

Może rewolucją nazwać tego nie można, ale na pewno czeka nas mała zmiana w zakresie odbioru naszych przesyłek. Firma InPost zapowiedziała wprowadzenie nowego produktu — Paczkomaty InDoor. Nowy typ paczkomatów będzie ustawiany we wnętrzach budynków. Wśród wymienianych lokalizacji najczęściej pojawiają się oczywiście galerie handlowe i biurowce. Ale z zapowiedzi wynika, że firma będzie chciała również celować w budynki mieszkalne.

Nowa forma paczkomatów ma pojawić się już niedługo. Według założeń firmy Paczkomaty mają być dostępne 24/7, o ile pozwoli na to lokalizacja. Jeżeli dany budynek będzie miał „godziny otwarcia”, czas na odbiór paczki zostanie wydłużony.

Paczkomaty InDoor będą nową wersją znanych już urządzeń. Oczywiście dostosowaną gabarytowo do ustawienia we wnętrzu. Jak zapowiada prezes InPostu, ich wysokość będzie wynosić 197 cm, co ułatwi transport dla potencjalnych współpracowników.

InPost liczy na współpracę z właścicielami nieruchomości użyteczności publicznej. I właśnie do nich kieruje swoją ofertę. Paczkomaty z założenia mogą przyczynić się do generowania dodatkowego ruchu, np. w galeriach handlowych. Wpłyną więc na podniesienie atrakcyjności danej nieruchomości. Bliskość Paczkomatu to również ważny czynnik podnoszący atrakcyjność lokalizacji mieszkaniowej, a dostępność właściwie pod drzwiami mieszkania to dodatkowa wygoda.

Rafał Brzoska, prezes InPostu zwraca również uwagę na działanie prośrodowiskowe, które według wyliczeń firmy znacznie zmniejsza emisję spalin w porównaniu z tradycyjnym rozwożeniem paczek.

Paczkomaty na dobre zagościły w naszej przestrzeni

Trudno zaprzeczyć, że Paczkomaty na dobre wrosły w naszą codzienność i towarzyszą nam w internetowych zakupach. Ten sposób wysyłki wybierany jest dla ponad 60 procent przesyłek z internetu. Nowe lokalizacje z pewnością podniosą jeszcze bardziej atrakcyjność usługi i w sumie trudno się dziwić. W porównaniu z tradycyjnym dostarczaniem paczek jest to dużo wygodniejsza forma odbioru. Do tego nieustanne podnoszenie jakości i atrakcyjności oferty, jak choćby ostatnia usługa InPost Szybkie Nadania powoli sprawia, że coraz więcej sprzedawców i kupujących przekonuje się do tej formy handlu.