Pamiętacie SPATiF-y? W Krakowie istnieje taki SPATiF dla przedstawicieli świata IT

Praca Społeczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji
Pamiętacie SPATiF-y? W Krakowie istnieje taki SPATiF dla przedstawicieli świata IT

Kiedyś artyści spotykali się w SPATiF-ach. O imprezach, rozmowach, wydarzeniach w łódzkim, warszawskim czy sopockim SPATiF-ie do dziś krążą legendy. Czy za kilka dekad będziemy w podobny sposób wspominali jak w Techie’sach wykuwała się polska dolina krzemowa? 

Polska firma IT postanowiła pomóc w budowie i rozwijaniu społeczność świata IT tworząc swoje własne miejsce spotkań – resto-bar Techie’s w Krakowie. To tutaj od jakiegoś czasu regularnie organizowane są różne wydarzenia technologiczne, choć docelowy model zakłada chyba, że będzie to po prostu codzienne, naturalne miejsce spontanicznych spotkań przedstawicieli polskich programistów, grafików, projektantów, inżynierów i innych osób szeroko związanych z polską branżą technologiczną.

Tworzenie silnych powiązań biznesowych często opiera się na networkingu, który wymaga otwartej i dwustronnej komunikacji, na przykład poprzez dzielenie się umiejętnościami. W praktyce podejmuje się różne inicjatywy, takie jak konferencje, warsztaty, spotkania, fora i grupy online skupiające osoby o podobnych zainteresowaniach. W ciągu ostatnich lat, branża IT aktywnie włącza się w takie działania. Kto wie, może za kilka lat będziemy czytali o wielkich projektach biznesowych, które narodziły się przy kawie w Techie’s. Kto wie, może jeden z najbardziej zaawansowanych algorytmów AI przyszłości będzie tylko pokłosiem głupiego zakładu przy piwie w Techie’s?

Od samego początku istnienia firmy zdawaliśmy sobie sprawę, jakie znaczenie w naszej pracy mają relacje i tworzenie środowiska przyjaznego wymianie doświadczeń. Łączy nas wspólne zainteresowanie technologią, która jest jednocześnie hobby i pracą. Stąd pomysł na cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy mogą się od siebie uczyć i dzielić wiedzą. Kolejnym, naturalnym etapem było stworzenie przestrzeni do spotkań, czego urzeczywistnieniem jest Techie’s, czyli resto-bar – powiedział Artur Olechowski, dyrektor zarządzający w Codete i pomysłodawca lokalu.

Zaobserwowany wzrost liczby wydarzeń i społeczności skłonił Codete do stworzenia własnego miejsca, co zaowocowało powstaniem Techie’s – przytulnego resto-baru w krakowskim Podgórzu, w budynku, w którym na co dzień funkcjonuje Codete. Bar jest otwarty dla wszystkich, nie trzeba być technologicznym zapaleńcem, aby tam dobrze spędzić czas.

W branży IT widać, że networking świetnie sprawdza się też podczas mniej formalnych spotkań. Tematyczne wydarzenia łączą ludzi o tej samej specjalizacji, dzięki czemu łatwiej nawiązać kontakt i rozmowę, a czasami nawet i współpracę. Takie relacje pozwalają na stworzenie aktywnej społeczności, która może nie tylko miło spędzić wspólnie czas, ale i wspierać się poprzez wymianę doświadczenia. – dodaje Olechowski.

Resto-bar znajduje się w krakowskim Podgórzu przy ulicy Na Zjeździe 11. Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach w Techie’s można znaleźć na stronie fanpage Techie’s Space i na ich stronie internetowej.