PiS wypełni za ciebie PIT. Pod jednym warunkiem… 1% dasz na fundację Tadeusza Rydzyka

Gorące tematy Podatki Dołącz do dyskusji (588)
PiS wypełni za ciebie PIT. Pod jednym warunkiem… 1% dasz na fundację Tadeusza Rydzyka

Zbliża się okres rozliczenia PIT. Wielu Polaków wciąż ma problemy z wypełnieniem go, ale z pomocą przychodzi PiS. Jest jednak jeden haczyk…

PiS wypełni za ciebie PIT. Dla kogo 1%?

Termin deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych mija w kwietniu. Czasu wydaje się być jeszcze całkiem sporo, ale wypełnienie dokumentu wciąż sprawia trudności wielu Polakom, dlatego starają się zacząć jak najszybciej. Wśród osób mających największe problemy z PIT-em znajdują się zwłaszcza osoby starsze i to właśnie do nich wydaje się być kierowana najnowsza inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości.

Z rozmów przeprowadzonych przez dziennikarzy Wirtualnej Polski jasno wynika, że członkowie biur poselskich PiS jasno deklarują darmową pomoc przy wypełnieniu dokumentu, jednak „z automatu” w rubryce, gdzie przekazać można jeden procent podatku, pojawi się numer KRS fundacji Nasza Przyszłość, której dyrektorem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Więc jeśli pojawi się chęć przekazania procentu na schronisko, fundacje pomocy społecznej lub WOŚP, PiS pomocy w wypełnieniu PIT-u już nie gwarantuje.

„Wszyscy płacą te podatki”

Jednak nie tylko członkowie Prawa i Sprawiedliwości namawiają do wsparcia finansowego Naszej Przyszłości. Sam ojciec dyrektor prosi o wsparcie aby kształtować nasze dzieci i młodzież jeszcze lepiej – patriotycznie i religijnie – tak przeczytać można w jego komunikacie na stronie Radia Maryja. Dodatkowo przyznaje też, że zarówno osoby pracujące, emeryci jak i renciści płacą podatki więc przekazanie jednego procenta nie jest niczym trudnym. Zachęca także aby wstać z fotela, wyjść do ludzi oraz zadzwonić do rodziny i poprosić, by zrobili to samo. Jeśli ktoś miałby z całą procedurą problemy z pomocą przychodzi kanał Radia Maryja w serwisie YouTube, który w odpowiednim filmie wyjaśnia krok po kroku, gdzie i jak należy wypełnić tabelę.

W zeszłym roku fundacja Tadeusza Rydzyka zyskała 5 milionów złotych z przekazanego 1% podatku. Dziennikarze porównują to ze wsparciem WOŚP, które z tego tytułu otrzymało 7 milionów. Według nich to właśnie dzięki wsparciu Prawa i Sprawiedliwości fundacja Nasza Przyszłość otrzymuje tak duże wpłaty. Jednocześnie przypominamy, że od tego roku co do zasady podatek dochodowy rozliczy za nas skarbówka. W osobnym wpisie wyjaśniamy co to oznacza i jak można tego uniknąć.