PKO BP pokazuje dlaczego NIEBYCIE klientem tego banku w przeszłości było bardzo opłacalną decyzją

Finanse Dołącz do dyskusji
PKO BP pokazuje dlaczego NIEBYCIE klientem tego banku w przeszłości było bardzo opłacalną decyzją

Dawno nie przeglądaliśmy oferty lokat, ale w obliczu topniejącej oferty kont oszczędnościowych 8 proc., trzeba niestety ponownie przyjrzeć się tej nieco bardziej ograniczonej formie oszczędzania. 

Poszukujesz bezpiecznego i opłacalnego sposobu na pomnożenie swoich oszczędności w dobie inflacji pożerającej złotówki w gwałtownym tempie? PKO Bank Polski oferuje specjalną lokatę skierowaną wyłącznie do nowych klientów. Ta okazja dla osób, które nie miały wcześniej konta osobistego, oszczędnościowego lub lokaty w PKO BP – a przynajmniej takich, które nie miały (z wyłączeniem rachunku do obsługi lokat (ROL)) go po 1 stycznia 2022 roku.

PKO BP przedstawia: „Lokata na dzień dobry”

Co zrobić, aby skorzystać z tej lokaty? Przede wszystkim otworzyć konto w PKO BP. Bank oferuje kilka różnych typów kont, które kwalifikują się do tej promocji. Tutaj mamy generalnie dowolność i w zależności od możliwości oraz preferencji wybieramy spośród Konta dla Młodych, Konta za Zero, Konta bez Granic, Konta Aurum lub Konta Platinium II. Konieczne będzie też wyrażenie zgody na marketing elektroniczny.

Kiedy jednak dopełnimy te warunki, będziemy mogli za pośrednictwem mobilnej aplikacji IKO zacząć cieszyć się naszą lokatą. Ta oferta gwarantuje 8% oprocentowanie w skali roku na 3-miesięcznej lokacie. Aktualnie zbliżone oprocentowanie oferuje tylko kilka innych lokat i kont oszczędnościowych. Mocną stroną tej 3-miesięcznej lokaty jest górny pułap oszczędności, ustalony na poziomie 200 000 złotych. To stosunkowo duża kwota jak na obecne oferty banków (choć jakiś czas temu bez większego kłopotu można było znaleźć i takie oferty na 400 000 zł i więcej).

  • Czytaj też: PKO S.A.? No nie, takiego banku w ogóle nie ma

Podobnie jak w przypadku kont oszczędnościowych, przez okres 3 miesięcy nie musimy się martwić zmianą oprocentowania lokaty. To będzie stałe – na poziomie 8 proc. w skali roku, bez względu na to co ze stopami procentowymi zechce robić RPP. I bez względu na to, jak generalnie będzie się zmieniała oferta banków.

Jeśli oferta PKO BP cię nie satysfakcjonuje, sprawdź nasz kalkulator lokat

Poniżej możecie sobie ręcznie skonfigurować swoje możliwości, preferencje i oczekiwania. Za niektóre z poleconych kont wydawca Bezprawnika może, choć nie musi, otrzymać prowizje.