30 zł za nocleg na balkonie. „Kreatywny” mieszkaniec Szczecina znalazł nowy sposób na zarobek

Społeczeństwo Dołącz do dyskusji (26)
30 zł za nocleg na balkonie. „Kreatywny” mieszkaniec Szczecina znalazł nowy sposób na zarobek

Przedsiębiorczość Polaków osiągnęła swoje wyżyny – mężczyzna oferujący pokój do wynajęcia w Szczecinie, będący w rzeczywistości zabudowanym balkonem, postanowił zmienić taktykę. Teraz chce go wynajmować na doby. 

Kilka dni temu Internet obiegły zrzuty z ekranu z witryny OLX, na których ktoś reklamował zabudowany balkon w Szczecinie jako pokój do wynajęcia. To jest właśnie kreatywność. Ogłoszenie jest już jednak nieaktualne, a właściciel balkonu udzielił wywiadu. Jak poinformował, teraz pokój będzie do wynajęcia na dobę – chętni zapłacą trzydzieści złotych za dobę.

Pokój do wynajęcia w Szczecinie

Co można wynająć jako samodzielny pokój za 340 złotych miesięcznie? Teoretycznie – nic. W praktyce pewien szczecinianin wykorzystał niebagatelne atuty mieszkania, które wynajmuje, i zaoferował innowacyjne rozwiązanie.

Witam mam do wynajęcia mały pokoik do spania zrobiony z balkonu w mieszkaniu 3 pokojowym na os. Kaliny w Szczecinie (ul. 26 Kwietnia) czemu tak tanio? Balkon znajduje się we wspólnej Kuchni, z której korzystają inni lokatorzy, w pokoju można tylko spać a dzień spędzać w dużej Kuchni około 18m2 z dostępem do TV, dużym wypoczynkiem, W przedpokoju duża szafa typu Komandor zamykana na klucz do dyspozycji. Cena 340zl z opłatami, mieszkanie po remoncie. Doskonałe dla osoby pracującej która spędza większość czasu poza domem, mile widziani osoby z Ukrainy. Zapraszam też na inne moje aukcje gdzie znajdziecie Drogie rzeczy w Niskich cenach. Więcej info pod telefonem:

Rzecz w tym, że ten pokój jest tylko zabudowanym balkonem. W dodatku chyba trzeba samodzielnie zorganizować sobie materac, bo na zdjęciu jest tylko poduszka i krzesło. To ostatnie pewnie trzeba będzie usunąć, jak tylko pojawi się materac. W pokoju można tylko spać. Właściciel nie omieszkał zaznaczyć, że jego oferta jest doskonała – choć tylko dla pracujących. I, oczywiście, Ukraińców – zapewne wyszedł z założenia, że Ukraińcy nie mają standardów.

Pokój do wynajęcia

Teraz na doby

Właściciel pokoju odpowiedział jednak na kilka pytań dziennikarzy gs.24.pl. Zaznaczył, że z powodu dużego zainteresowania postanowił wynajmować balkon już nie na miesiąc, a na doby. Podkreślił, że to mu się bardziej opłaca – cena wynosi trzydzieści złotych za dobę.  „Jeśli ktoś nie ma gdzie się przespać i ma spędzić noc pod mostem, to zapraszam do siebie”

Ale chyba sprawdził rynek mieszkaniowy w Polsce, bo powiedział też, że za takie balkony w Poznaniu trzeba zapłacić siedemset złotych. I są na nie chętni. Nie wiadomo, czy to dobrze świadczy o balkonach do wynajęcia, czy źle o rynku mieszkaniowym w Polsce.

Jak przyznał, sam wpadł na ten pomysł.

Zwyczajnie przerobiłem to mieszkanie, aby je przystosować do wynajmu. (..) I zostało mi takie miejsce na balkonie. Dlaczego nie zrobić z niego pokoiku? Tym bardziej, że z niego jest bezpośrednie wejście do kuchni, a tam są normalne pomieszczenia z dostępem do telewizji i stoi duży wypoczynek.

A dlaczego grzejnik jest na balkonie? To oczywiście niebagatelny atut, ale ma swoją przyczynę. Łazienka była za mała na upchnięcie w niej grzejnika, więc właściciel przeniósł go na balkon. Ale Szczecinianin podkreślił, że mieszkanie jest dość duże – wychodzi sześćdziesiąt pięć metrów kwadratowych na cztery osoby.

Zmiana strategii zapewne wygeneruje niesamowite dochody. Turyści z całej Polski będą przyjeżdżać do Szczecina celem spędzenia nocy na balkonie. Ma to w końcu swój klimat.