Jak pozbyć się Trumpa z Białego Domu? Amerykańskie Secret Service planuje – w razie potrzeby – odciąć mu prąd, wodę, internet i dostawy żywności

Gorące tematy Na wesoło Zagranica dołącz do dyskusji (197) 05.01.2021
Jak pozbyć się Trumpa z Białego Domu? Amerykańskie Secret Service planuje – w razie potrzeby – odciąć mu prąd, wodę, internet i dostawy żywności

Rafał Chabasiński

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wygrał Joe Biden. Donald Trump jednak wciąż jest przekonany, że to on jest zwycięzcą – po prostu wyniki zostały sfałszowane. Istnieje realna obawa, że ustępujący prezydent nie będzie chciał dobrowolnie opuścić Białego Domu. Na szczęście Secret Service ma mieć plan jak pozbyć się Trumpa.

Upór ustępującego prezydenta USA nasuwa pytanie: jak pozbyć się Trumpa z Białego Domu, jeśli ten nie chciałby dobrowolnie opuścić rezydencji?

Ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych z całą pewnością nie zna pojęcia „przegrywać z godnością”. Donald Trump wciąż jest przekonany, że ostatnie wybory w USA zostały sfałszowane. Próbował już chyba wszystkich przewidzianych przez amerykańskie prawo metod podważenia wyniku elekcji. Rzekomych fałszerstw nie udało się udowodnić. Sądy poszczególne wnioski i pozwy odrzucają raz za razem, praktycznie jeszcze od samego głosowania.

Trump stosował także środki nieszczególnie zgodne z prawem. Mowa o rozmaitych próbach wywarcia nacisku – chociażby na sekretarza stanu Georgia, żeby ten znalazł prezydentowi tyle głosów, by móc podważyć niekorzystny wynik elekcji w tym konkretnym stanie. Niektóre doniesienia prasowe sugerują nawet o rozważaniu bardziej siłowych sposobów utrzymania się przy władzy.

Jedna rzecz jest jednak pewna: Donald Trump nie uznaje wyniku zeszłorocznych wyborów prezydenckich. Skoro więc ani myśli oddać władzy swojemu następcy, to istnieje całkiem spore ryzyko, jeśli chodzi o wyprowadzkę z Białego Domu. Jak pozbyć się Trumpa w takiej sytuacji? To wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jakby nie patrzeć, to cały czas były prezydent Stanów Zjednoczonych.

Secret Service planuje pozbyć się Trumpa w taki sam sposób, jak czyściciele kamienic pozbywają się lokatorów

Okazuje się jednak, że najwyraźniej Secret Service – federalna służba zajmująca się ochroną najważniejszych osób w państwie i ściganiem oszustw – ma mieć specjalny plan na wypadek obstrukcji ze strony Donalda Trumpa. Szczegóły domniemanej instrukcji ujawnił na swoim koncie na Twitterze Mike Sington ze stacji NBC, zajmujący się raczej tematyką celebrytów.

Jak pozbyć się Trumpa z Białego Domu? Okazuje się, że użycie środków przymusu bezpośredniego nie wchodzi w grę. Byłemu prezydentowi cały czas przysługuje ochrona Secret Service. Służba ta postawiłaby wówczas swoich agentów w mocno niezręcznej sytuacji. Obowiązki ochroniarzy byłego prezydenta stałyby bowiem na kolizyjnym kursie z obowiązkami funkcjonariuszy mających dopilnować opróżnienia Białego Domu na potrzeby nowej głowy państwa.

W tej sytuacji Secret Service miałoby sięgnąć po sposoby znane… czyścicielom kamienic i innym nieuczciwym właścicielom nieruchomości. Zgodnie z instrukcją, Joe Biden na początku swojego urzędowania rezydowałby w gościnnej rezydencji prezydentów USA w Waszyngtonie. Tymczasem Secret Service odcięłoby Donalda Trumpa od wszystkich możliwych wygód.

W grę wchodziłoby odłączenie ustępującemu prezydentowi prądu, wody, internetu i dostaw żywności. Tajna służba odcięłaby również Biały Dom od wszelkich możliwych odwiedzających. Dotyczyłoby to nie tylko ludzi Trumpa, ale także obsługi samej prezydenckiej rezydencji.

Zawsze istnieje szansa, że Trump oprzytomnieje do momentu zaprzysiężenia Joe Bidena i problem rozwiąże się sam

Co dalej? Pozbawiony wszelkich możliwych wygód i rozrywek Trump miałby w końcu się poddać i opuścić Biały Dom. Potem pozostaje szybki remont i do rezydencji może wprowadzać się nowy lokator. Plan teoretycznie sprawia wrażenie sensownego. Jego realizacja oszczędziłaby Amerykanom widoku ustępującego prezydenta ich kraju wywlekanego z Gabinetu Owalnego.

Wszystko jednak rozbija się o determinację ustępującego prezydenta. Donald Trump, hipotetycznie, mógłby być przygotowany na długotrwałe oblężenie. Trzeba jednak przyznać, że takie zachowanie niekoniecznie pasowałoby do jego temperamentu.

Istnieje również szansa, że Trump do momentu zaprzysiężenia Joe Bidena jednak pogodzi się z porażką i wyprowadzi z Białego Domu we właściwym momencie. Jakby nie patrzeć, opór z jego strony jest daremny i pozbawiony jakichkolwiek prawnych czy racjonalnych przesłanek. Bieden zostanie 46 prezydentem Stanów Zjednoczonych już 20 stycznia.

197 odpowiedzi na “Jak pozbyć się Trumpa z Białego Domu? Amerykańskie Secret Service planuje – w razie potrzeby – odciąć mu prąd, wodę, internet i dostawy żywności”

 1. No widzę, że Trampidło się przykleiło Super Glue do krzesła. Ciekaw jestem czy kaczusia też się przyspawała.

 2. W razie czego Trump zadzwoni do Patryka Jakiego, względnie Piotra Ikonowicza, co by mu pomogli walczyć z bandyckimi metodami czyścicieli kamienic.

  • Ta strona to upudrowana fala lewackiego bezmózgowia, niestety pokolenie Januszy i Grażyn to byli intelektualiści w porównaniu z dzisiejszym pokoleniem Julek

  • TEZ CZEKAM, STAN WOJENNY BYLBY NA MIEJSCU I PONOWNE WYBORY W STANACH W KTORYCH NIBY PRZEGRAL TRUMP INACZEJ CHINSKIE LEWACTWO NAS NAPADNIE

  • Sam nie pisz głupot.
   Jutro będzie jedynie liczenie głosów na certyfikatach, co jest właściwie formalnością. Ci odczytujący wyniki mają nawet uprzednio wydrukowane kartki, z których czytają, że certyfikat wygląda w porządku.
   Żeby zastrzeżenia co do certyfikatów głosowania w ogóle przeszły, trzeba mieć parę reprezentant-senator, którzy zgłoszą zastrzeżenia i zgodę (większościową) obu izb Kongresu z osobna.
   Jak uzyskasz zgodę Izby Reprezentantów?

   =====

   Jego realizacja oszczędziłaby Amerykanom widoku ustępującego prezydenta ich kraju wywlekanego z Gabinetu Owalnego.

   Czemu, za taki cyrk wielu by było gotowych nawet zrobić zrzutkę osobiście dla Trumpa.

    • wiekszosc republikanow sponsorowana przez chiny niestety, za wypicie sprzedaz niepasteryzowanego mleka w stanachh jest kara wiezienia, chory kraj, sprejuja na komary smiertelnymi pestycydamipo ktorych ludzie maja zawroty glowy kaza tylko zamykac okna w lato jak nie ma czym oddychac

     • Nie ważne chodzi mi tu jedynie o to że przesoforwanie jakiś zarzutów do wyborów jest niemal niemożliwe.

 3. Sienkiewicz pasuje do wszystkiego:
  „Słuchaj waść dobrze i zakonotuj, co powiem. Jeśli nas nie poniechacie, mam tu baryłkę prochu i loncik już tlejący; dom wysadzę, wszystkich, co tu są, i siebie… tak mi dopomóż Bóg! Chodźcie mnie teraz brać!”
  Pytanie tylko, czy Trump byłby w stanie przeczytać coś w rozmiarze „Potopu”? W każdym radzie dzięki za poprawę humoru – uśmiałem się, czytając ten artykuł.
  Pozdrawiam.

  • wlasnie polaczki mysla ze trzeba czytac grube ksiazki zeby byc inteligentnym, z inteligencja sie rodzimy, wiedza nie podwyzsza inteligencji

   • Gdybyś posiadał wiedzę na temat badań nad inteligencją – wiedziałbyś, że zdobywanie wiedzy w istocie ją podwyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *