Zbliża się dłuższa przerwa techniczna w mBanku. Klienci nie zapłacą kartą i nie skorzystają z innych usług banku

Finanse Technologie dołącz do dyskusji (18) 23.09.2021
Zbliża się dłuższa przerwa techniczna w mBanku. Klienci nie zapłacą kartą i nie skorzystają z innych usług banku

Rafał Chabasiński

W weekend 25-26 września będzie miała miejsce dłuższa przerwa techniczna w mBanku. Klienci nie będą mieli dostępu do aplikacji mobilnej, nie zapłacą kartą, ani nie przeprowadzą żadnej operacji. Na szczęście niedogodności związane z tym faktem mają mieć miejsce w godzinach nocnych i porannych.

Przerwa techniczna w mBanku oznacza także brak dostępu do usług banku od 1:30 do 11:00 dnia 26 września

mBank poinformował swoich klientów, że czeka ich dłuższa przerwa techniczna. Wszystko z powodu prac modernizacyjnych obejmujących systemy banku. Te będą przeprowadzane w weekend, między 25 a 26 września. Na szczęście chodzi o wczesny poranek w niedzielę, rozciągający także na późne godziny nocne po upływie sobotniej północy. Z pewnością godziny zostały wybrane w taki sposób, by jak najmniej skomplikować życie klientom.

Tym niemniej, dla klientów aktywnych o tych porach przerwa techniczna może stanowić pewną niedogodność. Od godziny 2:00 do 8:30 nie zapłacą kartą i nie dokonają wypłaty gotówki z bankomatu. W godzinach od 2:00 do 10:30 nie zapłacą za zakupy w internecie ani nie zalogują się do aplikacji mobilnej banku, oraz bankowości internetowej mBanku. To oznacza siłą rzeczy także niemożność skorzystania z BLIKa.

W godzinach 1:30 do 11:00 niemożliwe będzie również złożenie jakiegokolwiek wniosku. Bank przestrzega również, że w trakcie przerwy nie będzie miał wglądu do danych swoich klientów. Dlatego przeprowadzenie jakiejkolwiek operacji za pomocą mLinii w tym czasie będzie niewykonalne.

Klienci mBanku powinni uwzględnić przerwę w swoich weekendowych planach i zlecić ważne przelewy z wyprzedzeniem

Dodatkowo mBank ostrzega klientów biznesowych, że w godzinach od 2:00 do 8:30 nie będą działały karty dla klientów obsługiwanych w ramach obszaru Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz korporacji.

Co więcej, od 2:30 do 4:00 tacy klienci nie będą mogli dokonać autoryzacji zleconych transakcji. Pozostałe kanały dostępu, w tym mBank CompanyNet, będą działały w trakcie przerwy technicznej bez zmian.

Dłuższa przerwa techniczna w mBanku nie wydaje się jakąś szczególną niedogodnością. Pomimo tego bank zaleca swoim klientom, by uwzględnili ją w swoich weekendowych planach. Powinni zlecić ważne przelewy z odpowiednim wyprzedzeniem, oraz wypłacić potrzebną gotówkę wcześniej.

Przerwy w świadczeniu usług przez banki związane z pracami modernizacyjnymi systemów informatycznych to powszechna praktyka i nic nadzwyczajnego. W poprzedni weekend prowadziło je nawet 11 różnych instytucji. Warto pamiętać, że pomimo określenia ram czasowych przez mBank długość przerwy hipotetycznie może ulec zmianie.