Pornhub chce ratować pszczoły proponując użytkownikom filmy z nowej kategorii – BeeSexual

Na wesoło Technologie dołącz do dyskusji (61) 19.04.2019
Pornhub chce ratować pszczoły proponując użytkownikom filmy z nowej kategorii – BeeSexual

Edyta Wara-Wąsowska

Jestem zdania, że Pornhub zatrudnia świetnych specjalistów od marketingu. Oprócz tegorocznej akcji Pornhub Premium w Walentynki, kojarzę jeszcze kilka, o których było głośno w branży kreatywnej. Teraz jednak serwis rusza z czymś zupełnie nowym. Chodzi o… ratowanie pszczół.

Ratowanie pszczół już nie tylko domeną Greenpeace

Wiele osób słyszało już zapewne, że ratowanie pszczół jest konieczne. Pożyteczne owady giną na dużą skalę, a gdy wylecą z ula, często nie trafiają już do niego z powrotem. Naukowcy mają wiele podejrzeń co do przyczyn takiego zachowania u pszczół; jednym z powodów jest prawdopodobnie opryskiwanie roślin substancjami chemicznymi. Należy pamiętać, że zmniejszająca się populacja pszczół to ogromny problem dla całej ludzkości – mowa o zapylaniu roślin.

Problem został nagłośniony już jakiś czas temu, a obecnie coraz więcej instytucji i stowarzyszeń zajmuje się właśnie pomocą pszczołom. Najbardziej znany jest chyba Greenpeace, który aktywnie angażuje się zwłaszcza w zakresie wywierania nacisku na ustawodawców poszczególnych państw. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że jeśli chodzi o ratowanie pszczół, organizacje zyskają wsparcie z niespodziewanej strony.

Pornhub chce się włączyć w ochronę przyrody

Po Pornhubie można spodziewać się wielu rzeczy. Tak jak napisałam na samym początku – uważam, że ludzie, którzy odpowiadają za komunikację marketingową tej marki są świetni w tym, co robią. Zwłaszcza, że pod względem komunikacyjnym nie jest to łatwa marka. Tym razem ktoś z firmy wpadł na kolejny pomysł (moim zdaniem mistrzowski pod względem PR). Pornhub włączy się bowiem w ratowanie pszczół.

W jaki sposób? Otóż na portalu pojawi się nowa kategoria filmów – BeeSexual. I nazwa jest w tym przypadku jak najbardziej adekwatna, bo głównymi bohaterkami materiałów w tej kategorii będą właśnie pszczoły. Filmiki będą krótkie i będą pokazywać krótkie, zabawne sceny z życia intymnego owadów. Wisienką na torcie mają być głosy prawdziwych aktorów porno, które zostaną wplecione w materiały. Za każdy obejrzany filmik z tej kategorii Pornhub zobowiązał się do wpłaty określonej sumy na konto organizacji charytatywnych, które na co dzień zajmują się ratowaniem pszczół. Będzie to zatem pomoc pośrednia, jednak – również ważna.