Kartę SIM zarejestrujemy teraz także na stacji benzynowej – Statoil pionierem

Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (276)
Kartę SIM zarejestrujemy teraz także na stacji benzynowej – Statoil pionierem

Statoil wraz z systemem epay Euronetu będzie pierwszą stacją benzynową, która umożliwi rejestrację kart SIM w systemie pre-paid. Operacja ma trwać nie dłużej, niż minutę. 

Wraz z wejściem w życie tak zwanej „ustawy antyterrorystycznej” pojawił się w Polsce obowiązek rejestracji kart pre-paid – będących w używaniu do końca stycznia, a dopiero kupowanych od razu po zakupie, jeszcze przed rozpoczęciem korzystania.

Polscy przedsiębiorcy dostosowują się do tych okoliczności, choć oczywiście – zaskoczeni raczej nagłymi zmianami w prawie – powoli. Pierwszy dzień „rejestracji telefonów na kartę” wiązał się często z chaosem nawet u bezpośrednio i najbardziej zainteresowanych – niektórych z operatorów. Powoli jednak dostawcy usług telekomunikacyjnych zaczynają sobie radzić z rejestracją pre-paidów, a wspierać zaczynają ich w tym zewnętrzne podmioty.

Czytaj też: UOKiK sprawdza czy przepadające środki z doładowań na kartę to rozwiązanie legalne

I tak oto jednym z kolejnych miejsc, gdzie będziemy mogli przejść przez całą procedurę będą stacje benzynowe. Na pierwszy ogień – choć określenie to nie wydaje się szczególnie adekwatne w odniesieniu do rodzaju działalności – poszła marka Statoil, która jakiś czas temu rozpoczęła zresztą globalny rebranding na Circle K. A, jak dobrze pamiętamy z blisko dwudziestoletniej, choć nadal obecnej w języku Polaków reklamy…

Wszystko to możliwe będzie dzięki należącemu do Euronetu systemowi epay Polska specjalizującemu się w mechanice doładowań za pomocą kart przedpłaconych (między innymi tych samych co w informacji „Auchan i jego Skarbonka z ciekawą promocją dla fanów PlayStation, Xbox, Androida i Blizzarda”). Rejestracja ma być bezpłatna i potrwa – wedle zapewnień – nie dłużej niż minutę (choć operatorzy zastrzegają sobie do 24 godzin na aktywację).

Rejestracja pre-paid na Statoil

Choć wymóg rejestracji kart pre-paidowych ma wielu zwolenników i przeciwników (również w naszej redakcji toczy się w tej materii żywy spór), niewątpliwie dokonane zmiany w prawie wprowadziły dość sporą niedogodność dla osób, które chciałyby skorzystać z telefonu z nową kartą SIM.

Pomysł umożliwienia dokonywania rejestracji na stacji benzynowej (na razie tylko na wybranej z 200 placówek Statoil, nie jest jednak wykluczone, że z czasem inicjatywa zostanie rozciągnięta na inne podmioty tego typu) wydaje się być bardzo dobry przede wszystkim z jednej istotnej przyczyny – stacje są czynne przez całą dobę.