Revolut czuje, że jest za drogi i za mocno przycinał klientów. Znowu obniża prowizje

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Revolut czuje, że jest za drogi i za mocno przycinał klientów. Znowu obniża prowizje

Revolut to fantastyczna aplikacja finansowa, która prezentuje bardzo nowoczesne podejście do bankowości, kart kredytowych, kart debetowych, kryptowalut czy giełdy. 

Sam korzystam z niej sporadycznie i głównie z kronikarskiego obowiązku, bo choć bardzo mi się podoba, to jednak nie da się ukryć jednej kwestii – jest droga. Podobno Revolut kusił użytkowników głównie tym, że dzięki niemu jest taniej, kursy wymiany walut są bardziej korzystnie i łatwiej się żyje podczas podróży za granicą. Jakoś jednak moje dotychczasowe doświadczenia z tym fintechem pokazują, że jednak umiarkowanie mi się jego aktywne używanie opłaca. I do zdecydowanej większości usług wybieram bardziej klasyczną konkurencję bankową.

I mam wrażenie, że Revolut powoli zaczyna to dostrzegać. W porównaniach ze swoimi konkurentami często wypada jako ten droższy, a przecież jest nawet takie choćby XTB (polska firma), które dość ostentacyjnie chwali się polityką „zero prowizji” do poziomu obrotu abstrakcyjnie wysokiego dla wielu początkujących traderów.

Revolut tanieje, kilkukrotnie

Kilka dni temu publikowaliśmy pozornie nieistotną informację na temat pojawienia się Revolut Lite w Mołdawii. Trochę jednak w cieniu tamtej historii wybrzmiewała wieść o zniesieniu prowizji za wynoszenie pieniędzy z Revoluta do innych banków.

Z kolei wczoraj na moją skrzynkę pocztową wpłynął komunikat systemowy o tym, że popularny fintech planuje obniżyć wszystkie prowizje za sprzedaż kryptowalut. No i słusznie, bo były one dość barbarzyńskie, nawet w płatnych abonamentach. I tak oto plany Standard oraz Plus będą teraz pobierały 1,49% zamiast 1,99%. Z kolei plany Premium i Metal z pułapu 1,49% zejdą do 0,99%. Od jakiegoś czasu Revolut ma też plan Ultra, który generalnie jest przedziwną mieszanką (kosztuje 260 zł, ale w jego ramach mamy między innymi subskrypcję Financial Times i… Tindera Gold), tam prowizja jest ustalona na poziomie 0,49 proc.

Zgodnie z informacją przesłaną użytkownikom, zmiany wejdą w życie po 26 czerwca. Pamiętajmy jednak, że handel kryptowalutami przez Revolut to ten przyjemny element zabawy. Potem pojawiają się kwestie podatków. Korzystając z okazji polecamy też uwadze nasz poradnik jak rozliczyć akcje Revolut. Skoro sieć w końcu tnie swoje bardzo wysokie prowizje, być może te poradniki będą teraz zyskiwały na znaczeniu i popularności.