Siedział w samolocie obok otyłego pasażera, domaga się odszkodowania

Codzienne Gorące tematy Zakupy dołącz do dyskusji (1) 31.07.2015
Siedział w samolocie obok otyłego pasażera, domaga się odszkodowania

Udostępnij

Maciej Lewczuk

James Andrew Bassos pozwał linie lotnicze za uszczerbek na zdrowiu, jakiego doznał, podróżując obok otyłego współpasażera.

Podróże liniami lotniczymi dla wielu ludzi nie są przyjemnością. Mimo, że muszą przemieszczać się z miejsca na miejsce, to źle znoszą przeciążenia przy starcie i lądowaniu, zmiany ciśnienia, długi czas siedzenia bez ruchu, słabej jakości posiłki, malutkie toalety, turbulencje, a także współpasażerów. Pewien Australijczyk, James Andrew Bassos pozwał linie lotnicze za uszczerbek na zdrowiu, a konkretniej uraz pleców, którego doznał, podróżując samolotem Etihad Airways i oczekuje odszkodowania w wysokości 227 000 dolarów.

Czytaj też: Podróż samolotem? Oto prawa pasażera, które powinieneś znać.

Sytuacja wyglądała tak, że mężczyzna miał problemy z kręgosłupem, ale one nie nasilały się przy normalnych warunkach lotu. Na jego nieszczęście, miejsce obok niego zajął współpasażer ponadgabarytowych rozmiarów, który na dodatek kaszlał i ciekła mu ślina, przez co Bassos musiał siedzieć nienaturalnie wygięty. Australijczyk kilkakrotnie prosił obsługę o możliwość zmiany miejsca, argumentując to swoją dolegliwością.

Czytaj też: Lot został opóźniony lub odwołany? Pomożemy Ci odzyskać nawet kilkaset euro!

Na jego prośbę przesadzono go na miejsce dla załogi, lecz przy lądowaniu musiał wrócić na swój fotel. Po wylądowaniu zgłosił sprawę do Sądu Rejonowego w Brisbane i zażądał 227 000 dolarów odszkodowania za nasilenie się jego dolegliwości związanych z kręgosłupem, na których leczenie potrzebuje odpowiednich środków. Linie lotnicze domagały się oddalenia pozwu, lecz sędzia z Brisbane odmówił. W grudniu mają być przeprowadzone badania lekarskie Bassosa, które zalecił sąd. Po nich zapewne sprawa nabierze tempa.

Masz problemy związane z problemami, które wystąpiły podczas podróży i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z Wikipedii