Przedsiębiorcy nie powinni bać się sztucznej inteligencji. Pozwala ona odpowiednio skalować biznes i wyprzedzać konkurencję

Biznes Firma Lokowanie produktu Technologie Dołącz do dyskusji
Przedsiębiorcy nie powinni bać się sztucznej inteligencji. Pozwala ona odpowiednio skalować biznes i wyprzedzać konkurencję

Rewolucja sztucznej inteligencji dzieje się na naszych oczach. Osoby zarządzające nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób technologia AI może być wykorzystywana w firmie. Korzyści wynikające z wdrożenia inteligentnych systemów w przedsiębiorstwie są bardzo duże. Dla tych klientów biznesowych, którzy obawiają się nadmiernych kosztów, mamy dobrą wiadomość – istnieją na rynku polskim produkty, które swoją jakością nie ustępują rozwiązaniom zagranicznym.

Sztuczna inteligencja może przynieść przewagę konkurencyjną w każdej firmie

Wielu przedsiębiorców ma obawy przed inwestowaniem w systemy ERP, które są zaprojektowane w innych krajach. Nie wiedzą oni jednak, że na rodzimym rynku znajdują się rozwiązania, które konkurują z zagranicznymi systemami, również pod kątem zastosowania w nich mechanizmów AI. Systemy Comarch ERP są tak samo nowoczesne, a w wielu aspektach nowocześniejsze od rozwiązań technologicznych z zagranicy. Polskie rozwiązania w zakresie technologii AI, mogą z powodzeniem konkurować z ofertą globalnych dostawców ERP.

Rozmowa z czatbotem po ludzku? Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom AI już teraz jest to możliwe

Problemem czatbotów często jest brak komunikacji i czynnika ludzkiego. Jednak Comarch wprowadzając specjalny ChatERP, wychodzi naprzeciw tym problemom. Dzięki rozwiązaniom technologicznym wdrożonym przez fachowców rozmowa z Comarch ChatERP może przebiegać naturalnie, z uwzględnieniem kontekstu wypowiedzi.

Comarch wprowadza także rozwiązania dla pracowników, którzy dopiero wdrażają się do systemu. Mogą oni korzystać z interfejsu konwersacyjnego, który jest w stanie docelowo zastąpić klikanie w systemie graficznym. W takim wypadku onboarding zostanie znacząco przyspieszony.

Ludzki wymiar komunikacji to nie jedyna zaleta tego typu systemu. W przyszłości czatbot podpowie także, jakie zadania można poddać automatyzacji, tak aby zminimalizować żmudne wykonywanie szeregu rutynowych czynności.

Wielu przedsiębiorców myśli, że AI nie jest w stanie usprawnić windykacji należności. W takim razie mogą być bardzo zaskoczeni

Prowadzenie windykacji w firmie nigdy nie było łatwe. Jednak w dobie rozwiniętych systemów AI procedura windykacyjna staje się dużo bardziej efektywna. Nowoczesne rozwiązania AI mogą wpływać na całkowite zautomatyzowanie procedur dochodzenia należności w firmie. Od tej pory przedsiębiorcy nie będą musieli przejmować się wysyłaniem wezwań do zapłaty. Ich działanie w takim wypadku ograniczy się tylko do obserwacji systemu. Może on np. wykonywać czynności także po udanej windykacji – np. wysyłać noty odsetkowe.

Rozwiązania systemowe od Comarch dają możliwość dużo lepszego panowania nad wyliczaniem limitów kredytowych. Tutaj technologia AI sprawdza się znakomicie – oszczędza czas i wpływa znacząco na minimalizację ryzyka popełnienia błędu.

Dzięki systemom AI właściciele biznesu mogą liczyć także na dużo lepsze planowanie swoich finansów firmowych. System Comarch pomoże np. w zarządzaniu płynnością finansową. Sztuczna inteligencja działająca w tle może dokonywać dogłębnej analizy wpłat od kontrahentów i dawać jasne sygnały, dotyczące sytuacji finansów przedsiębiorstwa.

Przestrzeń magazynowa to miejsce, w którym systemy AI także mogą pokazać co potrafią

Rewolucja inteligentnych systemów AI dosięgnęła także przestrzeni logistycznych. Problemy związane z obliczaniem zapotrzebowania na towary mogą być łatwo rozwiązane. W tej materii również systemy Comarch ERP pokazują pełnię swoich możliwości. Rozwiązania AI są pomocne np. podczas rozmieszczania elementów na magazynach wysokiego składowania. Algorytmy AI stanowią także nieocenioną pomoc w przypadku wyliczania prognozowanego popytu na konkretne towary.

Bardzo ważne w tym wypadku jest także elastyczne działania algorytmów AI, które mogą być poddawane treningowi. Dzięki temu są one w stanie dostosować prognozy do konkretnego przedziału czasowego. Algorytmy mogą także się uczyć, co ma przełożenie na jeszcze lepsze skalowanie biznesu i wzrost wydajności działania magazynów i firm logistycznych.

Wspieranie procesów produkcyjnych dzięki AI jest kluczowe dla dużej lub małej firmy

Działanie przedsiębiorstw produkcyjnych może być dużo wydajniejsze wtedy, gdy do funkcjonowania firmy zaangażowane zostaną systemy AI. Szczególnie w przypadku wdrożenia rozwiązań Comarch ERP XL i Comarch ERP Enterprise właściciele firm mogą liczyć na niezwykłe usystematyzowanie i przyspieszenie codziennych działań na produkcji. Podobnie jak w przypadku magazynów, AI może pomóc przedsiębiorstwom produkcyjnym w wyliczaniu ilości materiałów potrzebnych do pracy.

Systemy nadają się także idealnie do tego, aby szybko reagować na konflikty, które pojawiają się w planie produkcji. W takim wypadku mogą one automatycznie informować o każdych nieprawidłowościach, zaistniałych na linii produkcyjnej. System AI jest w stanie reagować np. podczas nieoczekiwanej awarii lub przestoju maszyny.

AI jest w stanie pomóc sklepom w odpowiednim eksponowaniu towarów na półkach

Ekspozycja towarów to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia sklepu. Sztuczna inteligencja może dokonać usprawnień także tego typu zadań. Rozwiązania systemowe Comarch pomagają merchandiserom, a cały system planowania ekspozycji towarów na półkach jest dostępny z poziomu urządzenia mobilnego. System AI umożliwia rozpoznawanie i zliczanie towarów na półkach, co w końcowym etapie pomaga merchandiserom w otrzymywaniu szczegółowego raportu, wygenerowanego przez AI. Zdolność uczenia się systemu jest w tym wypadku nieoceniona, gdyż zapewnia coraz lepsze rozpoznawanie nawet nieznanych wcześniej towarów.

Istnieje kilka głównych powodów, dla których warto zainwestować w implementację systemów AI w firmie

Systemy Comarch ERP mogą być wybierane przez firmy po to, aby wyeliminować ryzyko popełnienia błędu ludzkiego. Korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań, opartych na sztucznej inteligencji jest ważne także dla szeregowych pracowników. Systemy pozwolą na ograniczenie konieczności wykonywania najbardziej powtarzalnych procesów przez osoby zatrudnione w firmie. Nie jest także tajemnicą, że robotyzacja i automatyzacja zadań może wpłynąć na znaczące podniesienie wydajności jej funkcjonowania.

Wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań opartych o algorytmy AI może mieć wpływ także na wielozadaniowość i możliwość intensywnego działania firmy. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa oparte o nawet najbardziej wykwalifikowany personel nie jest w stanie dać tak wymiernych efektów. Odpowiednia optymalizacja procesów i redukcja kosztów to kolejne zalety wdrożenia systemów AI w przedsiębiorstwie.

Mariusz Zygmułka, Dyrektor AI/ML w Sektorze Comarch Enterprise Solutions podaje szereg zalet wdrożenia systemów Comarch w firmie nie tylko dla klientów chmurowych.

Dostawcy budują rozwiązania praktycznie tylko dla klientów chmurowych. My oferujemy nasze produkty dla wszystkich, zarówno dla użytkowników chmury, jak i tych, którzy preferują użytkowanie lokalne. Klient może zainstalować np. Comarch ERP Optima na swoim laptopie i mieć lokalnie hostowaną bazę. Rozwiązania Comarch oparte na algorytmach sztucznej inteligencji są zintegrowane ze wszystkimi naszymi produktami. Nie wymagają one oddzielnej instalacji. Zapewniamy zgodność wersji komponentów AI z produktami ERP, użytkownik nie musi się obawiać zmian, bo jego produkty są aktualizowane automatycznie wraz z odpowiednimi wersjami systemów Comarch ERP

Polskie rozwiązania od Comarch to często lepszy wybór, niż systemy zagranicznych producentów

Właściciele firm często zastanawiają się, dlaczego warto wybierać lokalne, innowacyjne rozwiązania. Są one atrakcyjne przede wszystkim z powodu niskich kosztów ich wdrożenia. Jest to ważne w przypadku klientów, którzy nie chcą inwestować dużych sum a jednocześnie wykazują chęć korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Kupując systemy od Comarch, mają oni także wpływ na rozwój produktu. Mogą także liczyć na pomoc specjalistów, którzy działają w centrach kompetencyjnych firmy. Polski producent rozumie także dużo lepiej realia biznesowo-prawne, które obowiązują w naszym kraju.

Przedsiębiorca, który jest przerażony kosztami i liczbą aktualizacji systemu nie będzie mieć tego typu zmartwień w przypadku korzystania z narzędzi technologicznych od Comarch. Producent zadbał o to, aby wyeliminowane zostało ryzyko ponownego wdrażania systemów ERP. Patriotyzm B2B w przypadku wyboru rozwiązań technologicznych od Comarch może dotyczyć nie tylko doskonałej znajomości polskich realiów przez fachowców firmowych. Comarch od lat współpracuje z firmami z branż produkcyjnych, usługowych i handlowych. Prowadzi także działania wdrożeniowe w przedsiębiorstwach, które działają na rynku polskim i zagranicznym. Wiedząc o tym, że firma ma tak bogate doświadczenie biznesowe, przyszli klienci Comarch dostają dodatkowy bodziec, który zachęca ich do wyboru tej polskiej, innowacyjnej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z Comarch