Od nowego roku w stanie Oregon można samemu(!) tankować paliwo na stacjach. Amerykanie są przerażeni!

Gorące tematy Na wesoło Zagranica Dołącz do dyskusji (198)
Od nowego roku w stanie Oregon można samemu(!) tankować paliwo na stacjach. Amerykanie są przerażeni!

Najtrudniejszą rzeczą związaną z tankowaniem samochodu bez wątpienia jest wyciągnięcie portfela przy kasie. Tak wysokie ceny paliwa sprawiają, że ręka zaczyna mocno drżeć, co może sprawiać spore problemy. Samo tankowanie jest przecież banalnie proste. Okazuje się, że niekoniecznie. Amerykanie są przerażeni nowym prawem związanym z tankowaniem samochodu.

Władze amerykańskiego stanu Oregon uchwaliły prawo, które weszło w życie wraz z początkiem nowego roku. Według nowej ustawy, na wiejskich obszarach tego stanu można samemu zatankować paliwo do swojego samochodu na stacji benzynowej. Dziwne? Być może, ale w końcu to Stany Zjednoczone. Kraj, który kojarzy się z pozywaniem za brak oznaczenia „uwaga – gorące” na kubku kawy. To również miejsce, w którym najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu jest manualna skrzynia biegów. Niemniej jednak zdecydowano się na takie ułatwienie życia swoim obywatelom.

Najwidoczniej samodzielne tankowanie samochodu przerasta sporą część obywateli Oregonu. Przez lokalne media przelewa się fala negatywnych komentarzy osób, które nie są zadowolone z takiego rozwiązania.

Nie chcę sama tankować samochodu. Nie cierpię tego zapachu tak samo, jak stania zimą w samej spódnicy. Nie ma mowy.

Samodzielne tankowanie samochodu przerasta niektórych Amerykanów

Jeszcze inni amerykanie wyrażają obawę o wzrost bezrobocia, jaki bez wątpienia nastąpi po wejściu w życie tej zmiany.

To nie jest dobry pomysł, bo jest wiele powodów, dla których pomoc obsługi stacji jest niezbędna. Po pierwsze – oni potrzebują tej pracy. Wielu ludzi nie wie, jak trzeba tankować samochód i nie zdają sobie sprawy z ryzyka, jakie za sobą niesie nieumiejętne tankowanie. Poza tym nie mam ochoty jeździć do pracy cuchnąc benzyną, którą będę miał na rękawicach lub ubraniu. To zły pomysł.

Podnosi się też, słuszne poniekąd, obawy o higieniczność takiego rozwiązania.

Ohyda! Tankowanie podczas srogich mrozów i dotykanie brudnych dystrybutorów, dotykanych przez dziesiątki ludzi tego samego dnia (a kto wie, czego oni dotykali). Dziękuję bardzo. To nie jest miłe musieć tankować samemu.

Mieszkańcy pozostałych stanów z rozbawieniem podchodzą do oporu, jaki napotyka nowe prawo. Komentujący zauważają, że w 48 stanach już od dawna można samemu tankować paliwo na stacjach paliw. W Oregonie jednak jest to możliwe jedynie na terenach pozamiejskich. Mieszkańcy miast wciąż są bezpieczni.