HBO udostępniło True Detective za darmo w HBO GO!

Gorące tematy Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (79)
HBO udostępniło True Detective za darmo w HBO GO!

Gdzie oglądać serial True Detective online? Na dodatek legalnie i za darmo? Odpowiedź jest prosta – od wczoraj na łamach należącej do stacji HBO usługi „HBO GO”. 

Wiele osób przez lata mówiło – „no tak, wprawdzie ściągam seriale z internetu albo oglądam je online na stronach o wątpliwej renomie, ale to dlatego, że nie ma w Polsce Netflixa, nie mam możliwości robić tego legalnie, mogę za coś takiego zapłacić”.

Czyta też: KE: Przynajmniej 20% Netflixa ma być europejskie. Szansa dla polskich twórców?

Po czym Netflix wszedł do Polski, ma swoich fanów i wiernych subskrybentów, ale oczywiście wielu widzów internetowych seriali dalej preferuje odmienne źródła subskrypcji. „Netflix? Nie bądź głupia, na Kinomaniaku jest wszystko i na dodatek połowę taniej” powiedział mi niedawno znajomy doradca podatkowy z dużej, międzynarodowej korporacji.

Gdzie oglądać True Detective online za darmo?

Nic zatem dziwnego, że trochę w akcie autopromocji, a trochę w akcie rozpaczy, usługi udostępniające seriale w internecie robią wszystko, żeby promować swoją ofertę dostępu do legalnej kultury. W Bezprawniku, ale i Spider’s Webie czy przede wszystkim sPlayu bardzo intensywnie walczymy o ten rozwój legalnej kultury na możliwie wielu płaszczyznach.

Czytaj też: Janusze biznesu z Allegro mają nowy hit – wypożyczają konta Netflix. A ludzie płacą…

HBO GO funkcjonuje w przestrzeni publicznej już od dłuższego czasu. Usługa przez długi czas była dostępna tylko dla posiadaczy abonamentu HBO w sieciach kablowych, którzy za dodatkową opłatą mogli kupić dostęp internetowy. Kilkanaście miesięcy temu nareszcie doszło do jej uwolnienia. Czy warto?

To już oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. W mojej opinii serialowiczki o zdecydowanie niewyrobionych gustach, obok stacji, z którymi współpracuje Netflix, obecnie chyba tylko HBO jest w stanie rzucić rękawicę gigantowi dzięki takim produkcjom jak – przede wszystkim – Gra o Tron. Czym z kolei jest True Detective? Serial w Polsce emitowany pod tytułem „Detektyw” to aktorski popis Matthew McConauhgeya oraz Woody’ego Harrelsona.

Czytaj też: To będzie prawdziwy Netflix killer. CDA.pl uruchamia CDA Premium

Owiana fantastyczną, mroczną aurą niedocenianych przez producentów stanów z południowo-wschodniej części USA opowieść kryminalna pokazuje historię dwóch detektywów, którzy badają niezwykle tajemnicze zbrodnie z okultystycznym motywem w tle. Serial został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków – niestety jego kontynuacja (opowiadająca zupełnie inną historię, z inną obsadą itd.) okazała się ogromnym rozczarowaniem.

Dziś ten pierwszy, mistrzowski sezon True Detective HBO GO w swojej ofercie udostępnia za darmo. Jak wynika z informacji udostępnionych na stronie – dostępność jest ograniczona w czasie do 2024 roku. Zatem spieszcie się, ale możecie się spieszyć powoli.