Dostawcy i kierowcy Ubera będą też wykonywać prace domowe. Rusza pilotaż nowej usługi

Biznes Codzienne Dołącz do dyskusji
Dostawcy i kierowcy Ubera będą też wykonywać prace domowe. Rusza pilotaż nowej usługi

Już od pewnego czasu Uber rozszerza oferowane przez siebie usługi. Niedawno na przykład wprowadził nietypową usługę rezerwacji lotu balonem – choć tylko w tureckiej Kapadocji, która słynie z tego rodzaju atrakcji. Teraz firma stawia jednak na usługę, którą można byłoby wprowadzić na całym świecie – Uber zaoferuje bowiem wykonywanie prac domowych. Ruszyły już testy nowej oferty.

Uber zaoferuje wykonywanie prac domowych

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Uber zaoferuje lot balonem – dodatkowa usługa jest raczej jednak ciekawostką, ponieważ można ją zarezerwować wyłącznie w tureckiej Kapadocji. Wszystko wskazuje jednak na to, że Uber szuka nowych sposobów na pozyskanie jeszcze większej liczby klientów. Jak informuje portal The Verge, Uber zaoferuje wykonywanie prac domowych – choć na razie tylko w dwóch amerykańskich miastach, w Fort Meyes na Florydzie oraz Edmonton w Albercie. Pilotaż ma ruszyć w kolejnych tygodniach.

Usługa wykonywania prac domowych ma nosić nazwę Uber Tasks. Kierowcy i kurierzy, którzy już współpracują z Uberem (dokonując przewozu osób lub realizując dostawy w ramach Uber Eats) będą mogli zatrudniać się do prac domowych. Użytkownicy Uber Tasks zyskają możliwość zlecenia takich prac, które następnie trafią na specjalną listę. Kierowcy i kurierzy Ubera, na podstawie list z dostępnymi zleceniami, będą mogli z kolei wybrać takie, które im odpowiadają i które chcą zrealizować. Co istotne, przed dokonaniem wyboru kierowcy i dostawcy Ubera otrzymają informację ile – w przybliżeniu – otrzymają za wykonanie danej pracy.

Jednocześnie w ramach pilotażu użytkownicy Uber Tasks zlecą na razie tylko część możliwych prac domowych; na razie możliwe będzie zlecenie pielęgnacji ogrodu i koszenia trawnika, sprzątania podwórka, odśnieżania, ale też montażu mebli, rozpakowywania i pakowania (jak można podejrzewać, np. przy przeprowadzce), prania ubrań, a nawet – dekorowania domu na święta. Tym samym na razie zakres prac możliwych do zlecenia będzie dość ograniczony, a same prace nie będą wymagały żadnej fachowej wiedzy – dzięki czemu każdy zainteresowany kurier czy kierowca zyskają możliwość dorobienia w ten sposób.

Uber Tasks ma szansę podbić również Europę

Na razie trudno oszacować, czy Uber Tasks będzie cieszyć się dużym powodzeniem; z drugiej strony można przypuszczać, że sporo osób chętnie zleciłoby (za niewielką opłatą) wykonanie najbardziej żmudnych prac domowych. Z tego względu nowa usługa ma spore szanse nie tylko w USA, ale też w Europie – a zwłaszcza w krajach na zachodzie kontynentu. Na ten moment należy jednak poczekać na wyniki pilotażu.