Partnerzy serwisu:
ecommerce Zakupy

Wszystko.pl startuje już 29 czerwca. Platforma zadebiutuje z milionami ofert dla kupujących

Rafał Chabasiński
31.05.2023
Wszystko.pl startuje już 29 czerwca. Platforma zadebiutuje z milionami ofert dla kupujących

Platforma wszystko.pl startuje już niedługo. Już 29 czerwca będzie dostępna dla każdego sprzedawcy i kupującego. Już na starcie będzie mogła się pochwalić milionami ofert. Portal obiecuje swoim użytkownikom unikalne doświadczenie: prosty i przejrzysty proces zakupowy oraz brak uczucia przeładowania nadmiarem reklam czy komunikatów.

Premiera konsumencka nowego ważnego gracza może poważnie namieszać w polskim ecommerce

Wielkimi krokami zbliża się oficjalny start nowej platformy sprzedażowej, wszystko.pl. Intensywne testy prowadzone od kilku miesięcy powoli zbliżają się ku końcowi i portal otworzy się dla wszystkich sprzedawców i kupujących. Grupa Kapitałowa Comarch już wcześniej zapowiedziała premierę na koniec czerwca. Wszystko najwyraźniej idzie zgodnie z planem. Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu prasowego wystosowanego przez platformę, wszystko.pl startuje 29 czerwca. Potwierdzają to słowa Marioli Barzyk-Libura, dyrektor wszystko.pl.

Testy przeszły bardzo pomyślnie. Stanowiły dla nas cenną bazę informacji o tym, co podoba się użytkownikom, czego jeszcze potrzebują oraz na jakie elementy zwracają szczególną uwagę. Zbierany przez nas codziennie feedback pozwolił nam na bieżąco reagować na oczekiwania sprzedawców i kupujących oraz wdrażać niezbędne funkcjonalności.

Warto przypomnieć, że od marca udział w testach brali udział także sprzedawcy, którzy zarejestrowali się na platformie i pomyślnie zweryfikowali swoje konto. Rejestracja w serwisie wszystko.pl była dostępna już 10 sierpnia zeszłego roku. Wicerpezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk przyznawał wówczas, że jego firma zamierza rzucić wyzwanie Allegro, Amazonowi i Alibabie. Trzeba przyznać, że platforma wszystko.pl ma szereg atutów, które mogą poważnie zamieszać w polskim ecommerce.

Wszystko.pl startuje z tysiącami zarejestrowanych sprzedawców i milionami gotowych ofert

Przede wszystkim warto wspomnieć o udogodnieniach dla sprzedawców. Nie bez powodu na wszystko.pl już teraz zarejestrowało się 11 tys. firm. Wśród nich znalazły się znane marki w swoich kategoriach, m.in. Bielenda, Krosno, Trefl, BAT PSB czy Homla. Wszystko.pl startuje z nawet kilkoma milionami ofert, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Sprzedawców na wszystko.pl przyciągają z pewnością atrakcyjne warunki prowadzenia działalności za pośrednictwem tej platformy. W grę wchodzi między innymi 0 proc. prowizji od sprzedaży i brak opłat za wystawianie ofert i utrzymanie konta. Sprzedawcy mogą także liczyć na integrację z systemami Comarch ERP, BaseLinker i Open API. Kolejnym udogodnieniem jest indywidualny opiekun klienta.

Jak się łatwo domyślić, wszysto.pl stawia także na atrakcyjne pakiety marketingowe i darmowe metody promocji produktów. Ze szczególnie atrakcyjnej oferty mogą skorzystać ci sprzedawcy, którzy zarejestrują się jeszcze przed premierą konsumencką. Jak wyjaśnia Mariola Barzyk-Libura:

Start zaplanowany jest na 29 czerwca, ale zarejestrować się jako sprzedawca można w każdej chwili. Kilkanaście tysięcy przedsiębiorców e-commerce już od miesięcy działa na portalu, integruje sprzedaż i wystawia oferty. Zachęcam do rejestracji; sprzedawcy, którzy dołączą w tym momencie, mogą liczyć na lepsze pozycjonowanie ofert po premierze i specjalne pakiety marketingowe.

Wszystko.pl zaoferuje kupującym to, z czym pozostałe serwisy typu marketplace mają pewien problem

Co wszystko.pl ma do zaoferowania konsumentom? Platforma postanowiła postawić na możliwie pozytywne doświadczenie zakupowe klienta przy obcowaniu z jej witryną. Trzeba przyznać, że w świecie portali typu marketplace nie zawsze jest to oczywistością.

Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom pozytywnych doświadczeń. Na wszystko.pl klient powinien prosto i szybko kupować ulubione produkty, nie irytując się przy tym wyskakującymi co chwilę reklamami czy dużą liczbą komunikatów. Proces zakupowy będzie sprawny, a wyszukiwanie produktów intuicyjne.

Przejrzysty wygląd strony i brak bombardowania użytkownika treścią to nie wszystko. Niedługo po swojej premierze wszystko.pl zamierza udostępnić kupującym dedykowaną aplikację mobilną. W dzisiejszych czasach to właściwie oczywistość i czynnik, który potrafi przesądzić o sukcesie przedsięwzięcia ecommerce. Jeżeli ta również będzie łączyć czytelność z funkcjonalnością, to wszystko.pl jest na dobrej drodze do sukcesu.