Dostawa zamówienia z Allegro tego samego dnia? Pojawiła się opcja X-press Couriers

Zakupy Dołącz do dyskusji (122)
Dostawa zamówienia z Allegro tego samego dnia? Pojawiła się opcja X-press Couriers

X-press Couriers – nowa opcja na Allegro, pozwalająca otrzymać zakupy nawet tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie. Bez wątpienia będzie popularna, aczkolwiek na razie ograniczona jest tylko do sześciu miast. Pozostaje mieć więc nadzieję, że z czasem oferta się poszerzy, zwłaszcza, że na razie trwają testy tej usługi. 

Na Allegro jest wiele opcji szybkiej dostawy. Mamy nawet abonament z InPostu (czyli Allegro Smart), który pozwala na dowożenie paczek do paczkomatów. Jest to zatem opcja dla tych, którzy paczkomat mają pod ręką. Tak się jednak składa, że osoby chcące mieć paczkę jeszcze szybciej, mogą skorzystać z opcji X-press Couriers, pozwalającej otrzymać upragniony przedmiot w bardzo krótkim czasie. Haczyk? Trzeba mieszkać w jednym z dużych miast.

Ile kosztuje taka przyjemność? Zależy. Są opcje zarówno po 22,90 zł za przesyłkę płatną z góry oraz 25,70 zł za przesyłkę płatną przy odbiorze. Musimy jednak mieszkać w:

  • Warszawie
  • Łodzi
  • Katowicach
  • Wrocławiu
  • Krakowie
  • Poznaniu

Na razie tylko w tych miejscach możemy liczyć na to, że paczka dotrze do nas tego samego lub – ewentualnie – następnego dnia. Wszystko zależy też od tego, kiedy ją zamówimy.

X-press Couriers

Opcja błyskawicznej dostawy zależy w dużej mierze od godziny. Dla przykładu, jeśli zamówimy paczkę do godziny 11:00 i ustawimy odbiór na 18:00, to najprawdopodobniej dotrze ona do nas tego właśnie dnia. Jeśli zrobimy to później, paczka dotrze do nas następnego dnia/.

Oczywiście wszystko zależy też od Sprzedawcy Allegro, musi mieć on bowiem taką opcję. Pytanie, czy będzie ona popularna. Jeśli ktoś zatrudnia wielu pracowników oraz ma duże możliwości przerobowe, zapewne będzie korzystał z takiej możliwości, bo popyt bez wątpienia się pojawi: często bardzo wiele zależy właśnie od szybkiej dostawy.

Musimy mieć również w formularzu dostawy ustawione jedno z wyżej wymienionych miast, inaczej opcja X-press Couriers po prostu się nam nie pojawi. Można mieć tylko nadzieję, że z czasem się to zmieni i oferta zostanie rozszerzona na przykład o Trójmiasto, Szczecin czy chociażby większą część aglomeracji śląskiej (Katowice same w sobie są przecież tylko częścią większej całości – a mamy jeszcze Chorzów, Bytom, Zabrze i wiele innych).