Jeśli chodzi o Żabkę, to może mi ona czyścić buty

Biznes Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji
Jeśli chodzi o Żabkę, to może mi ona czyścić buty

Biedronka może być największa, a Dino może rozwijać się najszybciej – ale to Żabka ciągle najbardziej nas zaskakuje. Teraz mamy kolejny pomysł. Żabka czyści buty – i to bynajmniej nie jest żart.

Regularnie Żabka wpada na – ujmijmy to w ten sposób – niestandardowe pomysły. Tak jest od wielu lat. To Żabka otwierała się w niedziele świadcząc usługi pocztowe, to Żabka wprowadza bezobsługowe sklepy Nano, to Żabka wprowadza usługę Jush czy abonament na kawę… Teraz sieć znowu zaskakuje.

Otóż klienci mogą już oddać w Żabkach… buty do szybkiej, profesjonalnej naprawy lub czyszczenia. Spokojnie, nie zajmują się tym kasjerzy. Wszystko bowiem opiera się na współpracy z firmą Woshwosh, która to z kolei kooperuje z lokalnymi szewcami.

Żabka czyści buty. Jak wygląda to praktyce?

Usługi czyszczenia tudzież naprawy butów można zamawiać w Żabce lub wchodząc na stronie głównej Żabki w zakładkę „Wygodne usługi”. Klienci mogą wybierać pojedyncze usługi albo nawet pakiety czyszczenia i naprawy. Przykładowo wymiana fleków lub zelówek kosztuje 35 zł, a „standardowe czyszczenie” – 59 zł.

Czas realizacji zamówienia wynosi do 10 dni dla usługi czyszczenia obuwia oraz do 14 dni dla pakietów i napraw szewskich.

Dlaczego rola samej Żabki jest tu tak istotna? Otóż buty należy przynieść właśnie do sklepu Żabka i w tym samym miejscu je potem odebrać. Sieć tłumaczy, że wychodzi nie tylko naprzeciw potrzebom klientów, ale też, że jest to rozwiązanie bardzo proekologiczne. Otóż, jak mówią przedstawiciele sieci, jedna para butów rozkłada się średnio aż 50 lat, więc lepiej obuwie naprawiać i myć niż wyrzucać i kupować nowe. A tradycyjne pranie butów w pralkach też „nie jest eko”.

Oczywiście trudno stwierdzić, czy Polacy dzięki Żabce znowu polubią naprawianie butów – a zawód szewca był dotąd uważany raczej za wymierający. Ciekawe jest to natomiast z punktu widzenia samej Żabki. Firma ma już ponad 9 tys. punktów, jest jedną z najważniejszych sieci handlowych… Zwykle takie firmy zaczynają osiadać nieco na laurach. Żabka tymczasem ciągle zachowuje się… niczym młody startup i szuka miejsc, gdzie mogłaby tu jeszcze wskoczyć. Nawet jeśli zdarzają się ewidentne wpadki, to cóż, można tylko pozazdrościć energii. Na pewno firma nas jeszcze nieraz czymś zaskoczy – tu nie ma wątpliwości.