ecommerce

Szykują się pozytywne zmiany w Allegro Smart. Klienci wydadzą jeszcze mniej, by zyskać darmową dostawę

Szykują się pozytywne zmiany w Allegro Smart. Klienci wydadzą jeszcze mniej, by zyskać darmową dostawę
Szykują się pozytywne zmiany w Allegro Smart. Klienci wydadzą jeszcze mniej, by zyskać darmową dostawę
 

Niedawno w Polsce zaczęła działać usługa Amazon Prime. Ta wiadomość z pewnością nie spodobała się Allegro. Władze spółki najwidoczniej jednak doskonale rozumieją, że w takiej sytuacji muszą przede wszystkim walczyć o klientów. Oprócz zmian, które Allegro zapowiedziało już wcześniej, dołączają również zmiany w Allegro Smart. Klienci będą musieli zapłacić za zakupy znacznie mniej, by zyskać darmową dostawę. 

Zmiany w Allegro Smart. Darmowa dostawa już od zakupów za 20 zł

Amazon Prime za 49 zł rocznie zaczął działać w Polsce stosunkowo niedawno – bo 12 października. Niewątpliwie Amazonowi zależało na tym, by zdążyć wprowadzić usługę przed zbliżającym się szaleństwem zakupowym – czyli Black Friday i Cyber Monday. Teoretycznie tylko to drugie święto jest świętem wyprzedaży w sieci, w praktyce jednak – już od co najmniej kilku lat promocje trwają równolegle zarówno stacjonarnie jak i w internecie.

Łatwo było przewidzieć, że na ruch Amazonu z pewnością odpowie Allegro. Zmiany w regulaminie Allegro (które częściowo wejdą w życie 8, a częściowo – 17 listopada) sugerują, że polska firma chce chociaż trochę zniwelować efekt. Na przykład klienci, którzy nie mają konta bankowego, a jako metodę płatności wybiorą przelew tradycyjny, będą mogli (od 8 listopada) opłacić zakupy w ciągu 14 dni. To spora zmiana – obecnie mają na to jedynie 7 dni. Allegro wprowadzi również zmiany w zakupach firmowych. Od 17 listopada ma pojawić się więcej ofert z terminem płatności do 60 dni. Oprócz tego są też zmiany dla użytkowników iPhone’ów – będą mogli potwierdzać zakupy biometrycznie.

Teraz okazuje się jednak, że to nie wszystko – nadchodzą również zmiany w Allegro Smart. Na razie Allegro jedynie testuje nową opcję – będą mogli z niej skorzystać jedynie niektórzy użytkownicy. Test ma obejmować darmową dostawę produktów dla zamówień w trzech kategoriach – za minimum 20, 25 i 30 zł. Nowa opcja została uruchomiona już wczoraj. Jej testy potrwają do 3 stycznia 2022 r. Można się spodziewać, że Allegro – zanim wprowadzi trwałe zmiany w Allegro Smart – chce przetestować, który limit okaże się najbardziej opłacalny (zarówno dla klientów jak i samej firmy). Klienci, którzy otrzymali możliwość korzystania z nowego limitu, powinni sprawdzić swoje skrzynki mailowe – Allegro wysłało im odpowiednie informacje.

Dla całej reszty klientów darmowa dostawa od 40 zł

Pozostali klienci mogą w ramach Allegro Smart korzystać z darmowej dostawy – zarówno do Paczkomatów jak i kurierem – już przy zakupach za 40 zł. Warto przy tym pamiętać, że stosunkowo niedawno darmowa dostawa kurierem była możliwa jedynie przy zakupach za co najmniej 100 zł. Widać zatem, że Allegro stara się uatrakcyjniać swoją ofertę. Teraz jest zresztą do tego zmuszone – i to nie tylko przez Amazona, ale i Aliexpress czy platformy, które mają zostać uruchomione wkrótce w Polsce.