Apple zorganizuje szczepienia przeciw COVID-19 dla swoich pracowników. Szczepią też inne duże firmy

Codzienne Zagranica Zdrowie Dołącz do dyskusji
Apple zorganizuje szczepienia przeciw COVID-19 dla swoich pracowników. Szczepią też inne duże firmy

Kalifornijski gigant – Apple zorganizuje szczepienia przeciwko Covid-19 dla swoich pracowników. Korporacja wkrótce otworzy dedykowaną szczepieniom stronę internetową za pośrednictwem której pracownicy spółki będą mogli zapisać się na szczepienia.

Firma z Cupertino w ostatni piątek ogłosiła, że pracuje nad zorganizowaniem programu szczepień, który umożliwiłby wszystkim chętnym pracownikom możliwość zaszczepienia się w miejscu pracy. Oznacza to, że Apple miałoby pójść śladami Amazona, który jako pierwszy publicznie poinformował o chęci zaszczepienia swoich pracowników.

W najbliższym czasie Apple rozpocznie współpracę z Walgreens Boots Alliance Inc. – jednym z największych na świecie holdingów farmaceutycznych, który ma być dostawcą szczepionek dla pracowników kalifornijskiej spółki. W tym celu Apple otworzy specjalną witrynę internetową, na której pracownicy będą mogli zapisywać się na szczepienia.

Dotychczas Apple – jako w pełni prywatna spółka – nie mogło liczyć na specjalne traktowanie i zorganizowanie wydzielonej partii szczepionek przeciwko Covid-19 dla swoich pracowników. Jednak w ostatnim czasie dostępność szczepionek – zwłaszcza w Kalifornii – znacznie się zwiększyła i są one już powszechnie dostępne dla wszystkich mieszkańców tego stanu.

Apple już wcześniej starało się zaaktywizować swoich pracowników do zapisywania na szczepienia oferując wszystkim zwolnienia lekarskie, zarówno na dzień szczepienia, jak również na kolejne, w trakcie których zaszczepieni mogą zmagać się ze skutkami ubocznymi szczepionki.

Według danych z 2019 roku Apple zatrudnia niespełna 140 000 pracowników. To mniej więcej tyle ilu mieszkańców liczy Zielona Góra. Warto w tym miejscu podkreślić również, że według Tima Cooka – prezesa spółki, szacowany powrót pracowników do biur planowany jest na drugą połowę 2021 roku. Ten nieodległy termin wydaje się być osiągalny jedynie w przypadku, gdy firmie uda się kompleksowo przeprowadzić szczepienia. Tim Cook podkreślił jednak, że jest zadowolony z dotychczasowych zmian, które w obliczu kryzysu wywołanego działaniami wirusa SARS-CoV-2 przeszła spółka. Apple udało się bowiem wypracować schemat, w którym zaplanowane założenia związane z produktywnością oraz wynikami są realizowane jak wcześniej, przed wybuchem pandemii.

Nie tylko Apple. Szczepią również inni

Na początku kwietnia br. Deutsche Bank poinformował, że zaoferuje oraz zorganizuje dla swoich pracowników szczepienia, które przeprowadzone zostaną w biurach spółki. Ponadto, już w ubiegłym miesiącu szczepienia dla swoich pracowników rozpoczął Amazon.

Warto w tym miejscu dodać, iż Apple jest od początku wybuchu pandemii zaangażowane w walkę z wirusem. Na głównej stronie firmy – apple.com znajdują się odnośniki prowadzące do formularza, którego wypełnienie pomoże nam w łatwy sposób zdiagnozować, czy występują u nas objawy koronawirusa. Należy przy tym jednak pamiętać, że powyższe rozwiązania stanowić mogą wyłącznie dodatkowe wsparcie, lecz przy gorszym samopoczuciu i występujących symptomach choroby powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z przedstawicielami służby zdrowia, którzy udzielą nam dalszych instrukcji.