Bank Pekao daje teraz konto oszczędnościowe lepiej oprocentowane od wielu lokat

Finanse Dołącz do dyskusji
Bank Pekao daje teraz konto oszczędnościowe lepiej oprocentowane od wielu lokat

Bank Pekao przez najbliższe pół roku oferuje na swoim koncie oszczędnościowym oprocentowanie na poziomie 5 proc. w skali roku. 

Banki na całego rozpoczęły wyścig o klienta. I tak jak na przykład do niedawna Bank Pekao był znany z kuszenia przedsiębiorców świetnymi promocjami na konta firmowe, tak dziś w komunikacji dominuje ze swoimi kontami oszczędnościowymi. Nic zresztą dziwnego, ponieważ mają one warunki lepsze od wielu lokat.

Lokata czy konto oszczędnościowe? Kilka dni temu szukaliśmy odpowiedzi na to pytanie. Nie jest ona jednoznaczna i zależy także od atrakcyjności danej oferty. Co do zasady lokaty są lepsze z racji większego oprocentowania, ale ostatnio banki starają się nadgonić lokaty oprocentowaniem swoich kont oszczędnościowych. I tak na przykład kilka dni temu donosiliśmy, że ING oprocentował swoje konta oszczędnościowe na poziomie 5 proc. w skali roku.

Bank Pekao daje 5 proc. na koncie oszczędnościowym

Z podobną ofertą już od kilku dni intensywnie (prawdopodobnie zobaczyliście bannery reklamowe już przy wejściu do tego artykułu) reklamuje się Bank Pekao. Tutaj możecie założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 5 proc. w skali roku. To bardzo dobra oferta, która jest w stanie dorównać, a nawet przewyższyć wiele aktualnie dostępnych na rynku lokat.

Promocja trwa do 31.07.2022 i bank zobowiązuje się do utrzymania oprocentowania na tym poziomie przynajmniej przez pół roku. Jedynym minusem tej oferty może być górny limit kwotowy, który został ustalony na poziomie 100 000 złotych. Biorąc jednak pod uwagę, że aktualnie lokaty rodzą się bardzo niemrawo, albo znikają w błyskawicznym tempie… Jest to stosunkowo niezła propozycja.

Piję tu oczywiście do BOŚ Banku, który rzucił na rynek absolutnie fenomenalne (jak na realia) lokaty 7 proc., by następnie się z nich szybko wycofać, bo przerosło ich zainteresowanie.

Bank Pekao dorzuca 200 zł na zachętę

Bank Pekao lubi kusić nowych klientów atrakcyjnymi promocjami, w których zarabiamy pieniądze. Tutaj nie tylko daje niezłe oprocentowanie, ale pozwala jeszcze na zgarnięcie 200 zł przy spełnieniu stosunkowo banalnych warunków – wykonywaniu kilku transakcji kartą miesięcznie. Więcej na temat szczegółowych warunków na podstronie promocji.

Zachęcamy też do skorzystania z kalkulatora kont oszczędnościowych, z którego zresztą wprost wynika, że Pekao na tle sporej części konkurencji wygląda naprawdę nieźle.