Bank Pekao przez pół roku gotowy jest wypłacać klientom naprawdę dobre pieniądze

Finanse Dołącz do dyskusji
Bank Pekao przez pół roku gotowy jest wypłacać klientom naprawdę dobre pieniądze

Bank Pekao w swojej ofercie kont oszczędnościowych wciąż proponuje 8 proc. w skali roku. 

To oczywiście nie jest oprocentowanie, które pozwoliłoby równoważyć inflację, ale jednocześnie nawet 8 proc. w skali roku jest lepsze od 0 proc. w skali roku, które uzyskujemy na tradycyjnych kontach bankowych.

Bank Pekao (to ten z żubrem, nie mylić z PKO BP ani PKO SA) nadal znajduje się w gronie kilku liderów oprocentowania kont oszczędnościowych w Polsce. Co więcej, da się nawet skorzystać z oferty oprocentowania opiewającej w okolicy 8 proc. w skali roku, co jest o tyle dobrą informacją, że powoli obawialiśmy się końca tak atrakcyjnych promocji. Oczywiście atrakcyjnych w skali ofert rynku, bo przecież nawet na takim koncie oszczędnościowym sporo tracimy na inflacji, a jeszcze trzeba płacić od tego podatek Belki.

Konto oszczędnościowe Pekao na 8 proc.

Bank Pekao S.A. jest jednym z kilku banków oferujących oprocentowanie roczne na poziomie 8 proc., choć niestety kwota pieniędzy, które możemy w ten sposób ulokować jest relatywnie niewielka i wynosi 100 000 złotych. Do niedawna korzystający z bankowości premium (nie chodzi o private banking, bankowość premium nie ma wygórowanego kryterium wejścia) mogli podnieść ten limit do 400 000 złotych, ale niestety to już było i minęło. Tym niemniej teraz próg maksymalny wynosi tam 200 000 złotych, a więc dwukrotność podstawowej oferty.

Co mi się w tej ofercie natomiast podoba? Że promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało aż przez pół roku – z reguły tego typu oferty są formułowane na zaledwie 3 miesiące. Inflacja spada, więc jest szansa, że banki będą obniżały oprocentowanie swoich lokat i kont oszczędnościowych, nie czekając nawet na decyzje RPP w sprawie stóp procentowych. Tymczasem tutaj możemy się zabezpieczyć aż na pół roku.

Niestety promocja Banku Pekao ma jeszcze jedną potężną wadę, a mianowicie: adresowana jest do nowych klientów banku lub też klientów, którzy konto tam wprawdzie mieli, ale praktycznie z niego nie korzystali. To dość spore utrudnienie, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora (za niektóre konta założone za jego pośrednictwem możemy, choć nie musimy, otrzymać prowizje – wy wybieracie co wolicie).