Liczba dnia: 194 – tyle kamer będzie od tej pory przez cały czas śledzić Katowiczan

Gorące tematy Państwo Dołącz do dyskusji (325)
Liczba dnia: 194 – tyle kamer będzie od tej pory przez cały czas śledzić Katowiczan

Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy – 194 kamery podglądają mieszkańców.

Kradzieże, przestępstwa, wykroczenia drogowe, etc. to zmora niejednego miasta. Mieszkańcy skarżą się w wielu z nich na to, że może i jest masa kamer, ale większość jest tylko dozorowana, a obraz z nich nie jest ani nagrywany, ani nie pozwala identyfikować przekraczających przepisy. Ruszył Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy – 194 kamery podglądają mieszkańców.

KISMiA to system 194 kamer sprzężonych w jednym systemie, który nie tylko służy monitoringowi, ale też reaguje na różnego rodzaju sytuacje. Jest w stanie samodzielnie, bez pomocy człowieka, wykrywać kilkanaście różnych zdarzeń i reagować na nie. Reakcją jest nie tylko automatyczny zapis tych zdarzeń, ale też wszczynanie alarmu.

Wśród rozpoznawanych zdarzeń są zbiegowiska, manifestacje, jazda pod prąd, parkowanie w niedozwolonych miejscach, zwierzęta w niedozwolonych miejscach (np. place zabaw dla dzieci), kradzieże obiektów, dewastacje, leżące osoby (chorych, pijanych, etc.), a także pozostawione przez ludzi przedmioty.

Kamery umieszczone nad 10 głównymi ulicami miasta wraz z systemem są w stanie skanować tablice rejestracyjne pojazdów poruszających się nimi. Dzięki temu łatwiej będzie namierzać skradzione pojazdy, samochody, których kierowcy przekraczają przepisy ruchu drogowego – przejeżdżają na czerwonym świetle, uciekają z miejsca wypadku lub kolizji drogowych.

Ciekawostką w sprawie tablic rejestracyjnych jest to, że wszystkie dane są nie tylko analizowane na bieżąco i porównywane z bazami informacji o pojazdach poszukiwanych, ale też są przechowywane przez pewien czas. Dzięki temu, nawet jeśli dane poszukiwanego auta zostaną wprowadzone przez operatora po pewnym czasie, to będzie łatwiej namierzyć, w jakich okolicach i kiedy dany pojazd poruszał się po mieście.

Czy taki monitoring sprawi, że mieszkańcy poczują się bezpieczniej, czy może będą mieli problem z „permanentną inwigilacją”?

Jeśli masz problemy związane z zachowaniem prywatności, nieuprawnionym wykorzystaniem wizerunku, a także wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.