Bank Pekao też startuje z ofertą kredytów hipotecznych dla mniej zamożnych

Finanse Nieruchomości Dołącz do dyskusji
Bank Pekao też startuje z ofertą kredytów hipotecznych dla mniej zamożnych

Dostępny jest już kredyt hipoteczny w Pekao S.A. bez wkładu własnego. Bank pochwalił się w czwartek nową ofertą wynikającą z podpisaniem umowy o współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Kredyt bez wkładu własnego to w końcu jedna ze składowych Polskiego Ładu.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. bez wkładu własnego zakłada mechanizm spłaty rodzinnej w przypadku narodzin dziecka w rodzinie kredytobiorcy

W ostatnich miesiącach uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania stało się dużo trudniejsze. Dotyczy to także osób, które mają problemy z uzbieraniem wkładu własnego. Naprzeciw nim wychodzi nowa oferta Banku Pekao S.A., w ramach której można w całości sfinansować zakup mieszkania pieniędzmi z kredytu.

Brzmi znajomo? Słusznie. Nowy kredyt hipoteczny w Pekao S.A. to realizacja rządowego programu „Mieszkanie bez wkładu własnego„. Z informacji podanych przez bank wynika, że część zaciągniętego zobowiązania będzie podlegała gwarancjom z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pekao S.A. i BGK podpisały umowę o współpracy w tej sprawie. Bank dołącza tym samym do grona siedmiu innych instytucji, które zawarły stosowną umowę pozwalającą BGK na zabezpieczanie kredytu. Warto wspomnieć, że jeszcze w sierpniu były to jedynie Santander Bank Polska i Alior Bank.

Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidulanego w Banku Pekao, wskazuje, do kogo jest skierowany nowy kredyt hipoteczny w Pekao S.A.

Chcemy ułatwić klientom spełnienie marzeń o posiadaniu własnego mieszkania, czy domu. Nasza oferta jest skierowana zarówno do rodzin jak i klientów indywidualnych, którzy nie posiadają wystarczających środków finansowych na pokrycie wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. bez wkładu własnego zawiera także mechanizmy prorodzinne. Jeśli w trakcie spłaty kredytu rodzina powiększy się o kolejne dzieci, to część kredytu zostanie automatycznie spłacona. W przypadku urodzenia drugiego dziecka kredytobiorca otrzyma 20 000 zł. Kolejne dzieci to już 60 000 zł spłaconego zobowiązania. Na zgłoszenie powiększenia rodziny klient ma pół roku. Bank zapewnia przy tym, że maksymalnie uprościł całą procedurę. Wniosek o spłatę rodzinną składa się po prostu za pośrednictwem Pekao S.A.

RRSO kredytu wynosi 10,10 proc. Może ona ulec zmianie przy kolejnych podwyżkach stóp procentowych

Bank chwali się również tym, że do momentu ustanowienia hipoteki nie podwyższa oprocentowania i nie pobiera kosztów ubezpieczenia pomostowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu kredytobiorca ponosi niższe koszty na początkowym etapie całego zobowiązania.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. bez wkładu własnego mogą otrzymać właściwie wszyscy: rodzice wychowujący dzieci, bezdzietne małżeństwa i osoby samotne. Warunkiem jest to, by takie osoby nie posiadały żadnej innej nieruchomości. Nie mogą także w ciągu 5 lat przed złożeniem wniosku przepisać jakiejś na członka najbliższej rodziny w drodze darowizny. Rodziny z co najmniej dwójką dzieci mogą uzyskać taki kredyt nawet wówczas, gdy są właścicielami mieszkania lub domu o metrażu mieszczącym się w ustawowych limitach.

Jakie warunki finansowe oferuje Bank Pekao S.A.? Marża od kredytu hipotecznego bez wkładu własnego wnosi 1,94 proc. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,10 proc. Co istotne: kredyt jest oprocentowany zmienną stopą procentową. Oznacza to, że ewentualne dalsze podwyżki stóp przez Radę Polityki Pieniężnej oznaczają automatyczny wzrost kosztów po stronie kredytobiorcy. Bank nie wymaga wykupu dodatkowego ubezpieczenia kredytu. Należy jednak ubezpieczyć nieruchomość stanowiącą jego zabezpieczenie.