ecommerce Zakupy

Lidl wprowadza nową usługę. Teraz zakupy zrobione online można odebrać w paczkomacie

Lidl wprowadza nową usługę. Teraz zakupy zrobione online można odebrać w paczkomacie
Lidl wprowadza nową usługę. Teraz zakupy zrobione online można odebrać w paczkomacie
 

Wiele osób kupuje w Lidlu nie tylko artykuły spożywcze, ale także towary dostępne w konkretnych tygodniach, takie jak ubrania, akcesoria czy sprzęty kuchenne. Rzeczy z tych kategorii można zamówić także online z dostawą do domu. Od czerwca Lidl wprowadza także nową opcję, jaką jest dostawa do paczkomatów.

Już nie tylko kurier, ale i paczkomat

Lidl to sklep, w którym oprócz wielu artykułów spożywczych można znaleźć także asortyment z kategorii non-food. Mowa tu chociażby o ubraniach Esmara i Livergy, narzędziach, meblach ogrodowych, artykułach dziecięcych czy sprzętach kuchennych. Wiele z tych rzeczy cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród przykładów można wymienić np. popularny „Lidlomix”, który błyskawicznie znika z półek w stacjonarnych sklepach.

Przy tym wszystkim asortyment sklepu internetowego rośnie. Gdy uruchomiono możliwość zakupów online znajdowało się w nim około 500 artykułów. Teraz jest ich ponad 2000, a sklep zapowiada, że w sezonie 2021/2022 planuje wzrost o 77%. Jednocześnie Lidlowi zależy na dalszym rozwoju zakupów online i stale testuje nowe pomysły. Nie wszystkie z nich są przy tym trafione – przykładowo pod koniec zeszłego roku pojawiły się informacje, że Lidl wprowadzi rezerwację produktów. Klienci mieli mieć możliwość zarezerwowania zakupów przez internet, a następnie odebrania ich w stacjonarnym sklepie. Po przetestowaniu usługi sieć zrezygnowała jednak z usługi click&collect dla zakupów spożywczych .

Z dostawą do paczkomatu może być jednak inaczej.  Do tej pory kupujący produkty z kategorii non-food mogli skorzystać jedynie z kuriera. O ile jest to wygodne np. w przypadku ciężkiego sprzętu czy dużych zamówień, to nie każdy chce lub jest w stanie być w domu w konkretnych godzinach. Paczkomaty dają w tym zakresie większą swobodę – przesyłkę można odebrać w ciągu 48 godzin. Taka forma dostawy może więc zadowolić wiele osób.

Póki co dostawa do paczkomatu oferowana przez Lidl dotyczy tylko produktów niespożywczych

Dostawa do paczkomatów oferowana przez Lidl będzie dotyczyć każdego paczkomatu w Polsce. Jak informuje sklep, przy zakupach powyżej 199 zł ma być darmowa, a w przypadku niższej wartości zamówienia trzeba będzie za nią zapłacić 9,99 zł. Jednocześnie niezależnie od wartości zamówienia klienci mają mieć możliwość darmowego zwrotu zamówionych produktów.

Nowa oferta Lidla dotyczy jednak tylko produktów niespożywczych. Z możliwości zamówienia zakupów do paczkomatu nie będą więc mogły skorzystać osoby, które chciałyby w ten sposób zrobić zakupy spożywcze. To póki co możliwe jest poprzez korzystanie z aplikacji pozwalających na zamawianie zakupów z dowozem do domu. InPost rozwija jednak swoje lodówkomaty, które mają za zadanie utrzymywać stałą temperaturę, chłodzić albo mrozić. Póki co lodówkomaty znajdują się tylko w kilku dużych miastach. Nie można jednak wykluczyć, że jeśli dostawa do paczkomatów wprowadzona przez Lidl będzie cieszyć się popularnością, a sieć lodwókomatów się rozrośnie, sklep w przyszłości rozważy także poszerzenie swojej oferty także poza produkty z kategorii non-food.