Mandat za nieuzasadnione wezwanie karetki pogotowia do… psa!

Zbrodnia i kara Zdrowie dołącz do dyskusji (11) 18.04.2016
Mandat za nieuzasadnione wezwanie karetki pogotowia do… psa!

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Mężczyzna, który wezwał pogotowi do psa dostał mandat za nieuzasadnione wezwanie karetki.

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia, zawał, udar, złamanie, wypadek samochodowy. W takich przypadkach wzywa się pogotowie, bo życie człowieka jest najwyższą wartością. Lekarze i sanitariusze spieszą zawsze na sygnale, aby ratować zdrowie i życie. Niestety pewien mężczyzna z Kutna może odpowiedzieć za nieuzasadnione wezwanie karetki pogotowia do… psa!

Załogi karetek pogotowia są różne. Wyjeżdżające do lekkich obrażeń i „standardowych” zgłoszeń mogą nie mieć na pokładzie lekarza, który nie bywa potrzebny przy odebraniu chorego i odwiezieniu go do szpitala. Wtedy wystarczą wykwalifikowani sanitariusze i ratownicy medyczni. Oni także mogą pojawiać się na miejscu wypadku samochodowego, czy też podczas prac budowlanych, etc.

Nieuzasadnione wezwanie karetki

Inaczej wygląda sytuacja, gdy wezwanie dotyczy bardziej skomplikowanych sytuacji, w których trzeba podać specjalistyczne leki, ocenić i zaopatrzyć na miejscu chorego, a zupełnie inaczej jeśli chodzi o dziecko, które nie zawsze może otrzymać takie same leki jak dorosła osoba, a przy dawkowaniu ich w przypadku noworodka, niemowlaka, czy nastolatka trzeba mieć już sporą wiedzę i doświadczenie.

Mieszkaniec Kutna skontaktował się z pogotowiem ratunkowym i zgłosił poważny uraz głowy swojego dziecka. Nalegał, by karetka przyjechała jak najszybciej. Przybyła pod wskazany adres załoga, poprosiła o przyjazd policjantów, gdyż pobudzony mężczyzna był agresywny wobec nich. Razem z policjantami ratownicy weszli do mieszkania i poważnie się zdziwili, bo zamiast poszkodowanego chłopca zastali… psa!

Na dowcipie nie poznała się zarówno załoga karetki, która mogła w tym czasie być potrzebna komuś naprawdę poszkodowanemu, jak i policjanci, którzy ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 500 zł za nieuzasadnione wezwanie karetki.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie może sprawić, że człowiek, który w tym samym czasie naprawę może potrzebować pomocy, nie uzyska jej, bo karetka pogotowia pojedzie do fałszywego zgłoszenia. Jest to żart z kategorii podobnej jak wykonanie telefonu, że w szkole jest bomba, to może nie trzeba będzie pisać egzaminu.

W każdej sprawie, dotyczącej problemów związanych z ludźmi, którzy narażają życie człowieka i zwierzęcia na szwank, a także wszelkimi innymi, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasza bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.