Wyjaśniamy, czym się różni Polsat Go od Polsat Box Go. To dwa różne, choć w pewnym sensie podobne do siebie serwisy

Lokowanie produktu Technologie Dołącz do dyskusji
Wyjaśniamy, czym się różni Polsat Go od Polsat Box Go. To dwa różne, choć w pewnym sensie podobne do siebie serwisy

Na rynku pojawiły się nowe produkty i usługi od Grupy Polsat Plus, a dziś przyjrzymy się dwóm platformom: Polsat Go i Polsat Box Go. Jako że ich nazwy brzmią podobnie, to warto wyjaśnić, czym się różnią, a także, w jakim zakresie są do siebie podobne.

Polsat Go a Polsat Box Go

Zarówno Polsat, jak i Plus, ujednoliciły swoje logotypy. Nowości jest oczywiście więcej, bo Cyfrowy Polsat zmienił się w Polsat Box, ale to także nie koniec — pewne zmiany zaszły w obrębie wielu produktów Grupy Polsat Plus. Zgodnie z ideą oferowania klientom jak najlepiej dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań, pojawiły się dwie platformy — Polsat Go i Polsat Box Go.

Mówiąc najbardziej skrótowo, Polsat Box Go jest następcą serwisów: Cyfrowy Polsat Go oraz Ipla. Jest to płatny serwis streamingowy i VOD (bez reklam), który daje także dostęp do 120 kanałów TV.

Polsat Go to z kolei zupełnie nowy serwis. W jego ramach dostępne są materiały Telewizji Polsat w modelu AVOD, tj. bezpłatnie, choć z reklamami.

Oba serwisy różnią się więc przede wszystkim w kwestii odpłatności, ale także treści. Podobne są zaś niektóre funkcje (na przykład możliwość tworzenia do 5 profili użytkownika, a także rekomendacje treści) oraz dostępność. Obie aplikacje dostępne są poprzez przeglądarkę internetową (na stronach odpowiednio polsatboxgo.pl oraz polsatgo.pl), ale także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne:

  • Android (Google Play)
  • iOS (iOS)
  • Huawei (AppGalery)

Aplikacje obu serwisów można także pobrać na Apple TV, Android TV oraz Smart TV.

Dostęp do Polsat Box Go możliwy jest również z poziomu dekoderów Polsat Box (dawny Cyfrowy Polsat). Warto dodać, że w odniesieniu do Polsat Box Go, dane do logowania użytkowników, którzy korzystali z Cyfrowego Polsatu GO lub z serwisu Ipla, pozostają takie same. W przypadku Cyfrowy Polsat Go aplikacja zaktualizuje się automatycznie (o ile użytkownik nie wybrał innych ustawień), jeśli zaś chodzi o Iplę, to niezbędne jest ściągnięcie nowej aplikacji Polsat Box Go.

Polsat GO
Polsat GO

Polsat Box Go — treści

Obie platformy różnią się przede wszystkim zakresem oferowanych treści. Jak wcześniej wspomniałem, Polsat Go jest bezpłatnym serwisem, w ramach którego znaleźć można materiały Telewizji Polsat. Z kolei Polsat Box Go to biblioteka treści od wielu nadawców, dostawców i studiów, kanały TV i wydarzenia sportowe na żywo. W ramach Polsat Box Go oferowanych jest kilka prostych pakietów tematycznych, tj.:

  • Polsat Box Go Sport
  • Polsat Box Go Premium
  • Polsat Box Go HBO

oraz

  • Polonia i Fortuna 1 Liga (dla widzów z zagranicy)

Polsat Box Go Sport (w promocyjnej cenie 40 zł za 30 dni), to możliwość oglądania na żywo najpopularniejszych kanałów i wydarzeń sportowych, m.in. wszystkich zmagań w ramach Ligi Mistrzów UEFA (kanały Polsat Sport Premium), PKO BP Ekstraklasy (na kanałach CANAL+ SPORT3 i 4), ligi hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej, Formuły 1, a także innych (w ramach Eleven Sports). Dostępne są także kanały z rodziny Polsat Sport, Eurosport (1 i 2) i inne. Wyłącznie w Polsat Box Go można znaleźć wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi (309 spotkań w sezonie 2021/2022). Wybrane rozgrywki i mecze można oglądać w 4K.

Polsat Box Go Premium (w promocyjnej cenie 30 zł za 30 dni) z kolei oznacza dostęp do wielu kinowych hitów (wybrane także w jakości 4K, polecane to: „Parasite”, „Paddington 2” czy „Ślicznotki”), nowości, a także seriali premium, w tym premierowych tytułów, takich jak: „Układ” na podstawie powieści Igora Brejdyganta, „Osaczony”, „Mecenas Porada” czy „Cień”. W pakiecie można także znaleźć przedpremiery produkcji Telewizji Polsat (np. „Przyjaciółki”, „Kuchnia”, „Komisarz Mama”), liczne seriale i filmy oraz ponad 100 kanałów TV (m.in. Polsat, Polsat News, Comedy Central, Discovery Channel, FOX, National Geographic czy Paramount Channel).

W serwisie Polsat Box Go nie ma reklam.

Warto dodać, że treści, które dostępne były bezpłatnie w Ipli, nadal można znaleźć w ramach Polsat Box Go. Aktywne pozostają również pakiety nabyte przed 1 września 2021 roku. Jest to również serwis dostępny dla każdego, a nie tylko abonentów Polsat Box (Cyfrowego Polsatu).

Polsat Box Go
Polsat Box Go

Co można znaleźć w Polsat Go?

W bezpłatnym Polsat Go dostępne są wybrane treści Telewizji Polsat, które miały premierę na antenie, materiały archiwalne oraz skróty, a także 2 kanały Polsat i TV4. Znajdziemy w nim całe sezony najlepszych seriali Telewizji Polsat (jak np. „Komisarz Mama”, „Przyjaciółki” czy „Pierwsza miłość”), komediowe klasyki (m.in. „Świat według Kiepskich”), bibliotekę kilkuset pozycji z klasyki polskiego kina, w tym ponadczasowe komedie (np.: „Kogel-Mogel”, „Seksmisja”, „Nie lubię poniedziałku”), jak również kabarety.

Polsat Go oferuje także materiały z kategorii informacji i publicystyki, popularne programy rozrywkowe (np. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” czy „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”) oraz autorskie, jak np. „Love Island News”, czyli kulisy głośnego programu „Love Island. Wyspa miłości”. Bezpłatnie można również oglądać sport (materiały po emisji i archiwalne), np. gale FEN i KSW, a także tenis, koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną.

Polsat Box Go (dawny Cyfrowy Polsat GO i Ipla) Polsat Go (nowy serwis)
Cena model subskrypcyjny — płatne pakiety tematyczne oraz filmy do pojedynczego wypożyczania bezpłatny
Treści 120 kanałów TV, materiały premium (również przedpremierowe), filmy i seriale od wielu dostawców, sport na żywo i wiele innych filmy, seriale, programy i sport z anten stacji Polsat po emisji i archiwalne, kanały Polsat i TV4.
Dostępność www, aplikacje mobilne, aplikacje TV, dekoder www, aplikacje mobilne, aplikacje TV
Reklamy brak

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych związanych z usługami — odpowiednio: Polsat Go i Polsat Box Go.

Wpis powstał we współpracy z Grupą Polsat Plus