Media Expert pozwala klientom wchodzić z psami do sklepu. To reakcja na upały

Codzienne Dobre wiadomości Gorące tematy dołącz do dyskusji (495) 06.06.2019
Media Expert pozwala klientom wchodzić z psami do sklepu. To reakcja na upały

Edyta Wara-Wąsowska

Upały doskwierają nie tylko ludziom, ale także i zwierzętom. W związku z tym wiele osób ogranicza np. spacery z psami do niezbędnego minimum. Mimo to wciąż znajdują się osoby, które potrafią przyjechać na zakupy z czworonogiem, a następnie zostawić go w samochodzie. Media Expert jednak zachęca, by tego nie robić. Sieć nie ma nic przeciwko, by psy w sklepie były razem z właścicielami, gdy na zewnątrz jest naprawdę gorąco. 

Psy w sklepie? Media Expert wręcz zachęca, by wchodzić do środka razem z pupilami

Niestety, nawet w upalne dni można spotkać się z sytuacją, gdy ktoś zostawi psa w samochodzie, a sam pójdzie do sklepu (oczywiście „tylko na chwilę”). Dla zwierzęcia może się to skończyć tragicznie, jednak wielu właścicieli nadal nie zdaje sobie z tego sprawy. Część z nich tłumaczy, że przecież psy w sklepie są niemile widziane, i w związku z tym pozostawienie czworonoga w aucie było konieczne. Oczywiście jest to argument zdecydowanie nietrafiony, bo wystarczyło zostawić psa w domu lub – jeśli koniecznie w samochodzie – to chociaż z drugą osobą. Dzięki temu pasażer w każdej chwili mógłby napoić psa i otworzyć okna w aucie.

Media Expert  postanowiło jednak walczyć z takimi zachowaniami w inny sposób. Jak? Po prostu zachęca klientów, by wchodzili do środka razem ze swoimi pupilami. Akcja „Zabierz psa na zakupy” jest zresztą organizowana co roku już od dłuższego czasu. W poprzednich latach podobną postawę promował także Media Markt. Należy jednocześnie mieć na uwadze fakt, że akcja dotyczy tylko sklepów wolnostojących. To oznacza, że jeśli ktoś będzie chciał wejść z czworonogiem do Media Expert znajdującego się na terenie galerii handlowej, mocno się rozczaruje.

 

źródło: Facebook Media Expert

 

Inna sprawa, że coraz więcej i sklepów, i galerii, decyduje się jednak na to, by możliwe było przyjście z psem. W niektórych galeriach klienci mogą spacerować z psem np. po pasażu. W innych wejdą także do sklepów (o ile najemcy się temu nie sprzeciwiają).

Nie wszystkim podoba się ten pomysł

Oczywiście część osób nie popiera podobnych akcji. Uważają, że psy w sklepie mogą powodować dyskomfort niektórych klientów, zwłaszcza takich, którzy w przeszłości mieli przykre doświadczenia z czworonogami. Należy jednak pamiętać, że taką argumentację mogłyby przyjąć także osoby, które wolałyby, by psy np. nie wchodziły do parków czy na place zabaw. A tymczasem zakaz wprowadzania psów jest nielegalny, jeśli chodzi o przestrzeń publiczną.