Allegro i PZU wymienią telewizor na nowy od ręki. Wreszcie ktoś kreatywnie promuje się na mundialu

Na wesoło Zakupy dołącz do dyskusji (21) 20.06.2018
Allegro i PZU wymienią telewizor na nowy od ręki. Wreszcie ktoś kreatywnie promuje się na mundialu

Mateusz Madejski

Oglądasz mundial, a tu prawdziwa katastrofa. Nie, nie mam na myśli meczu Polska-Senegal. Może się na przykład zepsuć telewizor. Przykra sprawa, ale PZU i Allegro mają pomysł. PZU wymieni telewizor na ASAP-ie, jak tylko się poważnie zepsuje podczas mundialu.

Przyznaje, sam kiedyś byłem w takiej sytuacji. Był to chyba mundial w 2006 roku, miałem stary i kiepski telewizor i akurat mi padł. Byłem przerażony, że nie obejrzę porażki biało-czerwonych. Akurat świetnie się skończyło (jeśli chodzi o samo oglądanie, a nie o wynik meczu), bo poszedłem ze znajomymi na strefę kibica pod Pałac. Ale nie ma co udawać – nieoczekiwana awaria odbiornika to zwykle nieprzyjemna sprawa, a przed meczem to już prawdziwa katastrofa. Ale ktoś wpadł tu na ciekawy pomysł, a mianowicie PZU wraz z Allegro.

PZU wymieni telewizor. Mundialowa promocja bez obciachu

Na czym polega pomysł ubezpieczyciela? Promocja dotyczy tylko tych, którzy mają wykupione ubezpieczenie PZU Dom (i to z odpowiednim zakresem). Jeśli telewizor się zepsuje przez przepięcie, klient PZU będzie mógł zadzwonić na infolinię. Potem partner akcji, czyli Allegro, przygotuje kilka modeli o zbliżonych parametrach. Klient będzie mógł wybrać sobie jeden z nich i w ciągu trzech dni dostanie nowy odbiornik.

Cała promocja potrwa od 15 lipca. Oczywiście można narzekać, że to bardziej akcja promocyjna niż coś, co może ułatwić życie przeciętnemu klientowi. W końcu awarie telewizorów z powodu przepięcia chyba nie zdarzają się już tak często. 3 dni na wymianę to faktycznie ASAP jak na polskie warunki. Jednak jak na warunki mundialowe, to oznacza to oglądanie wielu spotkań w strefach kibica tudzież u znajomych. Ale nawet jeśli to tylko promocja, to trzeba przyznać, że to wreszcie jakaś mundialowa akcja, która ma ręce i nogi.

Pamiętam, że kilka dni temu chciałem napisać na Bezprawniku o tym, jak kreatywnie firmy promują się przez mundial. I okazało się, że kreatywnie to się oni raczej nie promują. Może wyjątkiem jest Media Markt. Sieć obiecuje zwrot pieniędzy za zakupy jeśli Polska dotrze do półfinału. Jednak reszta promocji futbolowych – sztampa. Tu można zbierać monety z piłkarzami, tu dostanie się koszulkę reprezentacji. Aż się ciśnie na usta, „Czy nie ma jakiś naprawdę niebanalnych pomysłów?”.

PZU z Allegro coś takiego wykombinowali. Jest to fajne, bo odpowiada na jakiś realny problem, że kibice boją się po prostu awarii telewizora w tak newralgicznym momencie. Domyślam się, że wszyscy ubezpieczeni w PZU poczują się odrobinę bezpieczniej, siadając przed telewizorem. Swoją drogą, ciekawe czemu działy marketingu tym razem tak sztampowo podeszły do mundialowych promocji. Uważają, że piła wszystko sprzeda? A może wręcz przeciwnie, firmy uznawały, że i tak nasza jedenastka szybko odpadnie, więc nie ma co się na tym promować?

21 odpowiedzi na “Allegro i PZU wymienią telewizor na nowy od ręki. Wreszcie ktoś kreatywnie promuje się na mundialu”

  1. Nie wiedziałem,a le na oleda pewnie by mi nie wymienili. Mam teraz sony z media expertu za 12 tysi, ale zapłaciłem tylko połowę a druga za pół roku, więc nie dostałem jakoś mocno po portfelu.

  2. Od przepięcia?! A jak się zepsuje z innego powodu lub w serwisie stwierdzą że inaczej to nie wypłaca. Takich sztuczek wiele w zapisach gwarancyjnych, przecież nikt nie będzie nikomu nic sponsorował. Zazwyczaj zapisy wyłączeń obejmują najczęściej występujące przyczyny, osobiście nie znam nikogo komu by wypłacili za zniszczony sprzęt na „ubezpieczeniu”. Ludzie zawsze będą się nabierać. Zawsze jak z kimś gadają to mówią że nie dadzą sobie wcisnąć ubezpieczeń w sklepach RTV, a potem słyszysz jak mówi że kupił dodatkowa gwarancję dla świętego spokoju. Także ten…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *