TRINITY Media Entertainment Development nie oddaje pieniędzy za odwołane koncerty. Wielu klientów mogło zostać oszukanych

Codzienne Prawo Zakupy Dołącz do dyskusji
TRINITY Media Entertainment Development nie oddaje pieniędzy za odwołane koncerty. Wielu klientów mogło zostać oszukanych

Do naszej redakcji napisał poszkodowany przez firmę TRINITY Media Entertainment Development klient, któremu równocześnie zależy na nagłośnieniu sprawy nieuczciwych praktyk, które są stosowane przez tę firmę. Sprawa jest bardzo poważna, a z przesłanych do naszej redakcji materiałów wynika, że wielu klientów mogło zostać oszukanych. Klienci, którzy nie otrzymali należnych im pieniędzy, piszą o swoich doświadczeniach na grupach facebookowych i forach internetowych.

Firma notorycznie odwołuje koncerty i nie oddaje pieniędzy za zakupione bilety

Poszkodowani klienci piszą o nieuczciwych działaniach firmy m.in. na portalu Konsumersi.pl. Sprawa dotyczy bardzo dużej liczby osób, które płaciły za bilety znaczne sumy pieniędzy.

Kupiłam bilety na koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, który zaplanowany był na dn. 21.10.2023 w Warszawie. Organizator koncertu – Trinity Media Entertainment Development, należący do p. Tomasza Sowy do dnia dzisiejszego nie zwrócił mi należności za odwołaną imprezę – 796,00zł. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu zarówno telefonicznego i mailowego nie jestem w stanie wyegzekwować zwrotu swoich pieniędzy. Pani która odpowiadała na maile twierdzi, że nie może nic poradzić i odsyła do pana Sowy oraz obiecuje, że ponagli go w tej sprawie. Oprócz tego próbowałam zgłosić sprawę na policję, jednak bezskutecznie – pan stwierdził, że rozwiązanie tej sprawy jest możliwe jedynie na drodze sądowej. Przesłałam do firmy również przedsądowe wezwanie do zapłaty. Żądam jak najszybszego zwrotu moich pieniędzy.

Poszkodowani klienci informują także, że wielokrotnie wysyłane przedsądowe wezwania do zapłaty, a także zgłoszenia na Policję nie robią wrażenia na firmie TRINITY Media Entertainment Development. Zdesperowani klienci szukają zatem rozwiązania problemu, który pomoże im odzyskać swoje pieniądze.

Nieuczciwa działalność firmy polega na jednym, powtarzalnym scenariuszu wydarzeń

Klienci, którzy opisują działalność TRINITY Media Entertainment Development, zwracają uwagę na pewne stałe elementy nieuczciwego procederu. Wiele koncertów jest odwoływanych lub przenoszonych na inny termin. Klienci są informowani o takim zdarzeniu mailowo. Firma informuje także, że zakupione bilety zachowują ważność na nowy termin. Klienci mogą także zdecydować się na wymianę biletów na inne wydarzenie. Mają także prawo do ich zwrotu i odzyskania wpłaconych pieniędzy.

I tutaj właśnie zaczynają się przysłowiowe schody, ponieważ klienci po wybraniu tej opcji nie otrzymują żadnego przelewu na swoje konto przez wiele tygodni. Zwracają oni uwagę także na niezwykle utrudnioną komunikację z firmą. Pracownicy nie odbierają telefonów, a zgłoszenia problemu droga mailową są ignorowane lub traktowane lakonicznie i zdawkowo. Klienci, którzy domagają się zwrotu środków wpłaconych za nieodbyte wydarzenie muzyczne, są jednak zapewniani o tym, że sprawa zostanie rozwiązana w sposób priorytetowy. W sieci pojawiają się także bardzo dziwne informacje o tymczasowym zamknięciu firmy, co powoduje jeszcze większą niepewność poszkodowanych i obawę o to, że nie otrzymają swoich pieniędzy.

Klienci decydują się na działanie wraz z prawnikami, co ma zmusić firmę do zwrócenia wpłaconych środków

Na grupie facebookowej klienci informują o podjęciu działań wraz z mecenasami, co ma przynieść skutki m.in. ze względu na masowe wysyłanie pism do prokuratury. Prawnicy nie mają wątpliwości – sprawa ta wyczerpuje znamiona przestępstwa. Duża część poszkodowanych pozwała firmę w E-sądzie, który wydał prawomocny nakaz zapłaty. Oznacza to, że ci klienci powinni niedługo otrzymać swoje pieniądze w drodze egzekucji komorniczej. Jednak w przypadku wielu pozwów referendarze E-sądu nie widzieli podstaw do wydania nakazu zapłaty. Nadal wielu klientów nie otrzymało swoich środków, a duża część z nich planowała także zbiorowe pozwanie nieuczciwej firmy.