We Wrocławiu zgłosisz przestępstwa i wykroczenia online

Technologie Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji
We Wrocławiu zgłosisz przestępstwa i wykroczenia online

We Wrocławiu uruchomiono platformę internetową, gdzie każdy może zgłosić przestępstwa i wykroczenia online.

Wielu z nas było świadkami wykroczeń, a niektórzy nawet przestępstw, ale nie zgłosiło tego faktu na Policję nie ze strachu, czy obaw o powiązanie z daną sprawą, ale z czystego lenistwa, bo nikomu nie uśmiechało się spędzić na komendzie co najmniej kilkudziesięciu minut, aby spisano zeznania. We Wrocławiu policja wyszła naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa i uruchomiła platformę internetową, gdzie każdy może zgłosić przestępstwa i wykroczenia online.

Internetowa platforma służąca do zgłaszania przestępstw i wykroczeń to działania, które mają pokazać, że policja idzie z duchem czasu. Możliwe, że dzięki takiemu posunięciu ludzie będą zgłaszali więcej wykroczeń. Jednakże w przypadku chęci zgłoszenia formalnego, czyli jeśli to my jesteśmy ofiarami przestępstwa, to zawsze osobiście musimy udać się na komendę.

Oto linki do poszczególnych formularzy:

  1. incydent w internecie
  2. korupcja
  3. niewłaściwa opieka nad dzieckiem
  4. osoba poszukiwana
  5. przemoc w rodzinie
  6. przemoc wobec zwierząt
  7. przestępstwo lub wykroczenie
  8. zachowania antyspołeczne
  9. zagrożenie drogowe
  10. kontakt w innej sprawie

Przestępstwa i wykroczenia zgłoszone przez platformę internetową będą sprawdzane w tygodniu od godziny 7:30 do godziny 15:30. Jak zapewniają policjanci z Wrocławia, sprawy będą weryfikowane, jak najszybciej będzie to możliwe.

Czy dzięki temu wzrośnie odsetek wykrywanych wykroczeń i przestępstw, czy może jednak policja zostanie zasypana taką ilością donosów, że nie będzie w stanie zająć się wszystkimi przypadkami? Czas zapewne to zweryfikuje, ale plus za inicjatywę i wyjście do obywateli.

Masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy z opieszałością działania policji, sądu czy urzędników i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com